akcija u spavaćoj sobi

Gube li nove generacije stvarno želju za seksom? Evo što kaže istraživanje

| Autor: Glas Istre
Ilustracija (Pixabay)

Ilustracija (Pixabay)


U 2020./21. parovi su se tako u prosjeku seksali 1,3 puta tjedno, odnosno 68 puta godišnje, što je u 2021./2022. palo na 57 puta i prosječno 1,1 tjedno, a sada na samo 47 puta godišnje i tjedni prosjek od samo 0,9, prenosi Daily Star. Pripisuje se to novom dobu, novim generacijama… jer nekad brojke nisu bile tako niske. Primjerice, 2011. je godišnji prosjek bio između 65 i 75, gotovo pa dvostruko.

"Supruga i ja vjenčali smo se 2019. i imali bismo seks ujutro, popodne i navečer, a na prste mogu nabrojati koliko smo se puta seksali u protekle dvije godine. Žao mi je što je tako, ali ja sam jednako bezvoljan kao ona i oboje smo cijelo vrijeme iscrpljeni", rekao je otac dvoje djece, Britanac Alan Watkins (34) iz Watforda.

Dok mnogi parovi zbog nedostatka akcije u spavaćoj sobi brinu za budućnost veze, stručnjakinja Jess Wilde tvrdi da za to nema razloga te da termin "premalo seksa" ne bi ni trebao postojati. Iako je mnogima glavno pitanje koliko se često treba seksati ona kaže da se svi trebaju seksati onoliko koliko žele.

"Ne postoji minimalan ni maksimalan broj niti pravilo koje određuje koliko često je 'normalno' i dokle god su oboje zadovoljni seksualnim životom, učestalost je idealna."

Najčešći razlozi za pad libida su menstrualni ciklusi, menopauza, lijekovi, stres, mentalno zdravlje i životne okolnosti općenito. Također, stručnjaci tvrde da unatoč smanjenom broju seksualnih odnosa s partnerom, treba slušati tijelo i upuštati se u njih kad imate potrebu, a ne "na silu".

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter