Italija: Venezia - Juventus 1-1

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)

Venezia je u 17. kolu talijanske Serie A prekinula niz od dva poraza odigravši pred svojim navijačima 1-1 protiv favoriziranog Juventusa.

U sadržajnoj utakmici gosti iz Torina poveli su u 32. minuti pogotkom Alvara Morate. Venezia je izjednačila u 55. minuti, a strijelac je bio Mattia Aramu.

Juventus je sa 28 bodova na šestom mjestu prvenstvene ljestvice, a Venezia je sa 16 bodova na 16. poziciji, šest bodova iznad zone ispadanja.

U prvoj subotnjoj utakmici nogometaši Fiorentine su pred svojim navijačima svladali Salernitanu s uvjerljivih 4-0 i tako ostvarili treću pobjedu u nizu. Bonaventura je doveo domaću momčad u vodstvo u 31. minuti. Prvim od svoja dva pogotka Srbin Dušan Vlahović udvostručio je prednost Fiorentine u 51. minuti, a za 3-0 je pogodio u 84. minuti. Konačnih 4-0 postavio je Maleh u 90. minuti.

Kod poraženih je hrvatski branič Luka Bogdan odigrao cijelu utakmicu.

Fiorentina je trećom uzastopnom pobjedom došla do 30 bodova i trenutno drži peto mjesto. Ispred su samo Milan sa 38, Inter sa 37, Napoli sa 36 i Atalanta sa 34 boda, ali sva četiri kluba imaju i utakmicu manje od Firentinca.

Salernitana je i dalje na dnu ljestvice sa osam bodova. dva manje od Cagliarija i Genoe koji se nalaze u zoni ispadanja u Serie B.

U subotu je na rasporedu još jedna utakmica u kojoj će vodeći Milan od 20.45 sati gostovati kod Udinesea.

Italija - 17. kolo
Fiorentina - Salernitana  4-0 (Bonaventura 31, Vlahović 51, 84, Maleh 90)
Venezia - Juventus        1-1 (Aramu 55 / Morata 32)