Italija: Atalanta pobijedila u Veroni

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)

Nogometaši Verone preokretom su došli do pobjede 2-1 na gostovanju kod Verone i bodovno se izjednačili s drugoplasiranim Interom, dok im vodeći Milan bježi samo dva boda.

Momčad Igora Tudora je pred svojim navijačima povela u 22. minuti pogotkom Giovannija Simeonea. Za Atalantu je u 37. minuti izjednačujući pogodak postigao Aleksej Mirančuk, a pobjedu Gasperinijevoj momčadi donio je Koopmeiners u 62. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je u početnoj postavi Atalante i imao zapaženu ulogu. U 33. minuti je bio i blizu pogotka, ali je njegov udarac s ruba kaznenog prostora zaustavila vratnica. Pašalić je igrao do 56. minute, kad ga je zamijenio Duvan Zapata.

Kod Verone je mladi hrvatski reprezentativac Boško Šutalo ušao u igru u 71. minuti, a vratar Ivor Pandur ostao je na klupi za pričuve.

Atalanta je sa 37 bodova dostigla drugoplasirani Inter koji će večeras (20.45 sati) ugostiti Cagliari u 17. kolu. Od 18 sati se sastaju Napoli - Empoli i Sassuolo - Lazio.

U prvom nedjeljnom dvoboju Torino je na domaćem terenu pobijedio Bolognu 2-1. Bila je to šesta ovosezonska pobjeda sastava kojeg vodi hrvatski trener Ivan Jurić.

Sanabria je u 24. minuti zabio za vodstvo Torina, dok je u 69. Soumaoro pogodio vlastitu mrežu za 2-0 domaćeg sastava. Bologna je smanjila u 79. minuti kada je Orsolini pogodio s bijele točke, no gosti ipak nisu uspjeli zaprijetiti Torinu i njegovom osvajanju sva tri boda.

Hrvatski nogometaš Marko Pjaca započeo je utakmicu za Torino te je igrao do 83. minute kada ga je zamijenio Josip Brekalo, drugi Hrvat u redovima Torina.

Italija - 17. kolo
Torino - Bologna          2-1 (Sanabria 24, Soumaoro 69-ag / Orsolini 79-11m)
Verona - Atalanta         1-2 (Simeone 22 / Mirančuk 37, Koopmeiners 62)
Napoli - Empoli           (ned, 18.00)
Sassuolo - Lazio          (ned, 18.00)
Inter - Cagliari          (ned, 20.45)

Roma - Spezia             (pon, 20.45)

Odigrano u petak i subotu:
Fiorentina - Salernitana  4-0 (Bonaventura 31, Vlahović 51, 84, Maleh 90)
Venezia - Juventus        1-1 (Aramu 55 / Morata 32)
Udinese - Milan           1-1 (Beto 17 / Ibrahimović 90+2)
Genoa - Sampdoria         1-3 (Destro 78 / Gabbiadini 7, Caputo 49, Vanheusden 67-ag)