Vaterpolisti Rovinja proigrali nakon "lekcije"

| Autor: Ivica RADETIĆ
(Foto Ivica Radetić)

DELFIN : PULA      19 : 8

ROVINJ - Utakmica doigravanja za poredak od 6.-10. mjesta: Delfin - Pula 19:8 (1:2, 8:2, 3:3, 7:1). Gradski bazen bolnice Dr. Martin Horvat. Gledatelja: 100. Suci: Marin Beltrame, Lea Saftić (oboje Rijeka).

DELFIN: Košara, Peruško, Dražin, Brajnović, Franulović 6, Mamontov 1, Banko 3, Krevatin, Supić, Sošić 3 (1), Poropat 4, T. Miletić 2, Dipić, Milošević.

PULA: Gjevelekaj, Maletić, Buršić, Gregorović, Banović 1, Šimić, Pušić, Kosanović 3 (1), Fabijanić 2, Orešković 2, Vujić, Živković, Zuban.

Udarci na gol: Delfin 33, Pula 18. Prekršaji: Delfin 10, Pula 13. Peterci: Delfin 4 (1), Pula 1 (1).

Za kraj vaterpolo sezone u doigravanju za konačni poredak od šestog do desetog mjesta istarski derbi susjeda koji igraju Prvu B ligu pripao je rovinjskim razigranim mladim vaterpolistima koji ništa nisu prepustili slučaju. Nakon što je Niko Sošić isplivao loptu domaćin nije iskoristio 3-4 napada kad se istaknuo vratar Gjevelekaj, dok je peterac Banka zaustavila vratnica. Ipak, u šestoj minuti Franulović dovodi »delfine« u vodstvo, ali u finišu prve četvrtine Orešković i Fabijanić deset sekundi prije kraja pridonose da četvrtina pripadne Puli.

Već u drugoj četvrtini igrači trenera Arijana Banka, koji je svojim igračima očitao lekciju, Rovinjci su zaigrali bolje i sigurnije u napadu te nakon što je loptu isplivao kapetan Mamontov za poravnanje se pobrinuo vrlo raspoloženi Franulović, i to u trenucima kada ponovo nekoliko zicera skida vratar Gjevelekaj. Bržim plivanjem i sigurnim dodavanjem Sošić, Banko i Miletić ipak preokreću igru i rezultat u svoju korist, za sigurnu prednost »delfina« od pet golova prednosti.

Već nakon odmora, na početku treće četvrtine, peterce nisu iskoristili Supić i Brajnović, dok dosta čvrstom obranom igrači Pule uspješno pariraju domaćinu kad se ponovno istiće vratar Gjevelekaj te Orešković i Banović. Treća dionica susreta zahvaljujći tome završava bez pobjednika.

Konačno u posljednjoj četvrtini raspoloženi Franulović, Poropat i Sošić, uz tri obrane mladog vratara Dipića, pokazuju pravo lice rovinjske momčadi za uvjerljivu pobjedu.

Konačan poredak doigravanja od 6.-10. mjesta: 6. Siscia 24, 7. Jadran Kostrena 23, 8. Delfin 18, 9. Pula 6, 10. Crikvenica bez bodova.