Razbijajući petu godinu zaredom predrasudu o plesu na šipci kao striptizu u barovima i promovirajući ga kao sportsko-umjetničku disciplinu, preksinoć je u dobro posjećenom pulskom Domu hrvatskih branitelja održana natjecateljska večer "Pole Art Croatia", atraktivan akrobatski plesni spektakl na dvjema podignutim šipkama visokim četiri metra.
Tehnika i umjetnost
Ocjenjujući s jedne strane tehnički dio (fleksibilnost, snagu, čistoću prijelaza i linija) te s druge,umjetnički dio (izričaj, ideju, originalnost, koreografiju, emotivnu ekspresiju i koordinaciju plesa s odabranom glazbenom podlogom), međunarodni žiri u sastavu Josh Taylor i Sarah Scott iz Velike Britanije, Nadia Sharif iz SAD-a i Marion Crampe iz Francuske najboljom su plesačicom na šipci u profesionalnoj kategoriji proglasili Raniu Pole Angel iz Njemačke, a najboljim plesačem Talijana Gianlucu Marcata. Najboljim duetom proglašene su Mia Lang i Kayla Burch iz Njemačke, najbolja polu-profesionalka je Slovenka Tjaša Dobravec (prošle godine najbolja u kategoriji početnica), dok je ove godine najbolja amaterka Luisa Terzulli iz Španjolske.
Glavna organizatorica Nikolina Jurišić ističe da je napredak amatera iz godine u godinu i njihov postupni prelazak u profesionalce i smisao ovog ljetnog kampa.
Zahtjevna disciplina
Četverodnevni Croatia Pole Camp završava danas u hotelu Brioni, okupivši (uz 650 mjesta na radionicama) 130 sudionika iz 25 zemalja.
Glavni cilj Croatia Pole Campa jest promidžba plesa na šipci kao zahtjevne sportske discipline. Pole dance, tehnički zahtjevan, a opet senzualan, umjetnički i atraktivan sport, u zadnjih je nekoliko godina doživio pravu revoluciju u sportskom i plesnom svijetu te privlači sve više žena, ali i muškaraca. U Hrvatskoj se otvara sve više pole dance studija, a mnogi sportaši natječu se na domaćim, europskim i svjetskim natjecanjima. (Zoran ANGELESKI, snimio Danilo MEMEMDOVIĆ)