popularni glazbenik

Sean Paul dolazi u Hrvatsku!

| Autor: Hina
(Arhiva)

(Arhiva)


Jamajkanski pjevač i reper, dobitnik Grammyja Sean Paul nastupit će u subotu, 28. lipnja, na zagrebačkom jezeru Jarun, na koncertu na kojem se očekuje više od 10.000 posjetitelja iz Hrvatske i cijele Europe, objavio je organizator koncerta agencija Lollipop.

S više od 26 milijuna prodanih ploča na osam studijskih albuma, Sean Paul je globalno podigao dancehall žanr, koji je od samog nastanka u klubovima na Jamajci postao svjetski hit. Otkad je postigao svjetski uspjeh 2000-tih, ostao je omiljeno lice na pozornicama brojnih svjetskih festivala. 

Njegovi mega hitovi uključuju "Mad Love", "Rockabye", "Get Busy" i "Baby Boy". Tijekom karijere surađivao je s brojnim glazbenim zvijezdama, kao što su Beyoncé na hitu "Baby Boy", Sia na "Cheap Thrills", Enrique Iglesias na "Bailando", Dua Lipa na "No Lie" i J Balvin na "Contra La Pared". 

Svjetsku slavu Seal Paul je stekao ranih 2000-tih s albumom "Dutty Rock", za koji je osvojio Grammy za najbolji reggae album i donio hitove poput "Get Busy" i "Like Glue". Njegovi hitovi često su dominirali globalnim top listama, uključujući "Temperature", njegov treći #1 singl na Billboard Hot 100 ljestvici. 

Njegov status kulturnog ambasadora Jamajke potvrđen je odlikovanjem Order of Distinction 2019. godine. S više od 15 milijardi pregleda na YouTubeu i više od 30 milijuna mjesečnih slušatelja na Spotifyju, Sean Paul ostaje globalni fenomen koji nastavlja oblikovati i širiti zvuk dancehalla širom svijeta.

Sean Paulu će koncert na Jarunu biti drugi nastup u Hrvatskoj, prvi put je nastupio 2017. na Zrću na otoku Pagu.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter