Biciklizam: Van Aert pobjednik belgijskog E3 klasika

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)

Belgijski biciklist Wout Van Aert (Jumbo Visma) pobjednik je jednodnevne klasične utrke E3 Saxo Bank sa startom i ciljem u Harelbekeu, dužine od 204 km.

Slavlje nizozemske momčadi upotpunio je Francuz Christophe Laporte koji je osvojio drugo mjesto i odigrao važnu ulogu kad su se on i Van Aert odvojili od skupine 40 km prije cilja na prijelazu preko Paterberga, 14. od 17. uspona na trasi.

Van Aert i Laporte su do cilja stigli zagrljeni, a Belgijac je dogovorno prvi prošao crtu.

Švicarac Stefan Kueng (Groupama-FDJ) se uspio u završnici odvojiti od glavne skupine i osvojiti treće mjesto. Četvrti je ciljem prošao pobjednik prvog "spomenika" u ovoj sezoni Milano - Sanremo, slovenski biciklist Matej Mohorič (Bahrain Victorious) koji je bio u skupini bjegunaca, ali je nije uspio na vrijeme reagirati na napad pobjedničkog dvojca da bi se doveo u poziciju za novu pobjedu. U foto-finišu je pobijedio Eritrejca Biniama Girmaya (Intermarche-Wanty-Gobert.

E3 klasik se smatra dobrim pokazateljem forme vozača uoči drugog od pet biciklističkih "spomenika" u sezoni, jednodnevne utrke po Flandriji (Ronde van Vlaanderen), koja je na rasporedu 3. travnja.

E3 Saxo Bank Classic (Harelbeke - Harelbeke, 204 km)