na stadionu varteks

Gotova je utakmica. Belcar zabio za pobjedu Varaždina protiv Istre 1961

(Snimio Josip Mikačić / Pixsell)

Varaždin - Istra 1961 1:0

Gotova je utakmica. Varaždin je slavio pogotkom kojeg je u 78. minuti postigao Leon Belcar.

90+3' Ćalušić je s 15 metara pucao preko gola

90+1' Pucao je Gagua s ruba kaznenog prostora, Ba skrenuo loptu u korner kojeg "zeleno-žuti" nisu dobili, ali je zato Ćalušić "požutio" zbog prigovora

Igrat će se još 5 minuta sudačke nadoknade vremena.

78' 1:0. Nekić glavom pogodio gredu, na odbijenu loptu dotrčao je Belcar i gurnuo je u mrežu

76' Valinčić ubacio, Vuk pucao, Zelenika obranio

62' Loše je reagirao Lawal na ubačaj Valinčića i Nekić je uspio raščistiti opasnost

57' Latković je nakon solo prodora pogodio vratnicu

Krenulo je drugo poluvrijeme, s očekivanom promjenom u redovima Istre 1961, gdje je Kadušića zamijenio Valinčić

Puno bolje su u završnici prvog dijela izgledali domaći nogometaši, koji su u konačnici 60% imali loptu u svom posjedu i uputili sedam udaraca, od kojih su dva išla u okvir gostujućeg gola. S druge strane, Puljani su ostali na jednom jedinom udarcu, onom Lisice iz druge minute, a usto Kadušić muku muči sa Šegom i živi na rubu drugog žutog kartona te bi možda Tramezzani trebao reagirati i u nastavku susreta na teren poslati Valinčića

Gotovo je prvo poluvrijeme, 0:0.

45+1' Puca Boršić s 20-ak metara, Majkić sigurno lovi ne pretjerano snažno upućenu loptu

Igrat će se još najmanje tri minute sudačke nadoknade vremena

43' Pokušaj Dabre blokirao je Koski, odbijena lopta stigla je do Šege čiji je udarac obranio Majkić

36' Šego je uposlio Latkovića koji si je dao predug for i Majkić je stigao pokupiti loptu

33' Žuti karton dobio je Kadušić zbog prekršaja nad Šegom i Tramezzani na njega neće moći računati u sljedećem kolu protiv Šibenika

31' Šego je "probio" Kadušića na lijevoj strani i poslao oštru prizemnu loptu na peterac, koju je izbio Ivanišević

22' Novi sudar glavama Fileta i Nekića nakon ubačaja Ćalušića, ovaj put bez liječničke intervencije

Na kraju su obojica igrača ostala na terenu, ali s povezom oko glave

13' Novi prekid nakon što su se glavama sudarili Filet i Nekić. Obojica su ostala ležati, a deblji kraj izvukao je domaći stoper kojem je potekla krv

11' Nakon grubog starta Boršića, koji nije okarakteriziran kao prekršaj, Lawal je ostao ležati na terenu, s kojeg se pridigao tek uz pomoć fizioterapeuta

3' Nekić dobio žuti karton zbog prekršaja nad Lisicom

2' Puca Lisica, dobro postavljeni Zelenika brani

0' Krenula je utakmica

Danas će, s početkom u 18 sati, 7. kolo SuperSport HNL-a otvoriti utakmica u Varaždinu između istoimenog domaćina i Istre 1961. Po "okrugli" 30. put ova će se dva kluba sučeliti u borbi za prvoligaške bodove, a trenutačni omjer malo preteže na stranu Varaždinaca, koji su upisali 11 pobjeda spram 9 do kojih su stigli Puljani, a usto su se u 9 navrata podijelili bodovi. U Varaždinu su "zeleno-žuti" slavili tek jednom iz 15 pokušaja, davnog 6. ožujka 2010. godine kad su 2:0 slavlje nad tadašnjim Varteksom potpisali golovima koje su postigli Mislav Anđelković i Asim Šehić.

Utakmica 7. kola SuperSport HNL-a: Varaždin - Istra 1961. Stadion Varteks. Sudac: Mateo Erceg (Pristeg). Pomoćnici: Šarić (Županja) i Sarić (Prugovo). VAR: Ante Terzić (Split).

VARAŽDIN: Zelenika, Maglica, Nekić, Ba, Boršić, Belcar, Marina, Latković, Mitrovski, Dabro, Šego.

ISTRA 1961: Majkić, Ivanišević, Marešić, Koski, Kadušić, Blagojević, Ćalušić, Heister, Lisica, Filet, Lawal.