PULA

4. CLASSICAL MUSIC FESTIVAL: Večeras klasično-glazbeni maraton na pulskom Forumu

| Autor: Mladen RADIĆ
Matej Mešttović i Kristina Bjelopavlović Cesar  Foto Classical Music Festival

Matej Mešttović i Kristina Bjelopavlović Cesar Foto Classical Music Festival


Četvrti Classical Music Festival koji je počeo u ponedjeljak bit će okončan večeras na Forumu velikim glazbenim maratonom koji će početi u 19 sati i trajat će do ponoći.

Prvi su večeras na redu Maša Babić (klavir) i Darko Horvatić (klarinet) koji će izvesti djela Brahmsa, Romanse od Clare Schumann i Romanse od Roberta Schumanna. Nakon njih, oko 20.10 nastupit će Orfej Simić i kompanija koji će se predstaviti djelima Brahmsa, Gershwina, Beethovena i Bacha.

Proslavljeni pijanist Matej Meštrović koji je u srijedu s Kristinom Bjelopavlović Cesar u sklopu festivala održao odlično prihvaćen koncert u prostoru bivšeg autobusnog kolodvora, večeras će se predstaviti sam s autorskim programom i obradama. Meštrović bi se na pozornicu trebao popeti oko 21.30, a u okviru njegovog koncerta nastupit će i mlada Ivana Benčić s varijacijama na Paganinijevu temu od Berkovicha.

Zadnji je na rasporedu večeras Porin kvartet, a riječ je o gudačkom kvartetu koji čine violinisti Ivan Novinc i Tamara Mihojević, violistica Lucija Brnadić i violončelistica Neva Begović. U Puli će se predstaviti skladbama Haydna, Schuberta i drugih autora, a početak njihovog nastupa predviđen je oko 22.50.

Festival se održava u organizaciji Istarskog kulturnog sabora, a u slučaju kiše program se premješta za nedjelju.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter