Fotografija Maje Josić iz Raše "Catching the sun" osvojila je prvo mjesto i nagradu od 800 kuna na foto-natječaju "Pokreni se". Drugu nagradu i 400 kuna dobila je fotografija Igora Mohorića iz Labina "Stari grad u pokretu", dok je treće mjesto i 200 kuna pripalo fotografiji koju je izradio Saša Runko iz Kršana "Jobrni me kako robi". Autorima triju najuspješnijih fotografija nagrade su dodijeljene u srijedu u prostorijama Grada Labina.
Na foto-natječaj "Pokreni se" Grada Labina, objavljen u povodu Europskog tjedna mobilnosti, a koji je bio namijenjen fotografskim amaterima i ljubiteljima fotografije, pristigle su 33 fotografije 19 autora. Bilo je potrebno fotografirati događaj, aktivnost, kretanje, prometna rješenja, sugrađane dok pješače, voze bicikl, koriste javni prijevoz i slične situacije s naglaskom na održivu mobilnost te je 11 fotografija odabrano u uži krug za glasanje. Od 26. rujna do 28. rujna građani su mogli glasati za najbolju fotografiju putem Facebook stranice Grada Labina te su tako i odlučili o tri najbolje.
Labinski pročelnik za društvene djelatnosti Borjan Batagelj istaknuo je da ga posebno veseli što su se ove godine na natječaj prijavili i zaljubljenici fotografije i izvan granica Labinštine pa je tako bilo i fotografija čak iz Zagreba i Zadra. (B. Bi)