Više od 40 članova Društva invalida Poreč svakoga tjedna koristi teretanu za osobe s invaliditetom * Vježbalište se proteže na površini od 400 četvornih metara i ima uređen prilaz za osobe s invaliditetom, a u njoj se nalazi četrdesetak sprava
Više od 40 članova Društva invalida Poreč svakoga tjedna koristi teretanu za osobe s invaliditetom, otvorenu sredinom srpnja u Poreču. Vježbalište se proteže na površini od 400 četvornih metara i ima uređen prilaz za osobe s invaliditetom, a u njoj se nalazi četrdesetak sprava.
U prvi trening bilo je uključeno dvadesetak osoba s invaliditetom te djece s teškoćama u razvoju, da bi danas u trening bilo uključeno više od 40 aktivnih osoba s invaliditetom. Treninzi za sudionike projekta održavaju se utorkom i četvrtkom od 17 do 19 sati pod vodstvom stručnog osoblja, a oduševljenje ovom novom, prilagođenom ponudom u gradu ne skrivaju članovi Društva invalida Poreč.
Tu sam radi zdravlja
- Treniram od samog početka i trenirat ću dok budem mogao. Imam više kondicije, lakše se krećem. Tu sam radi zdravlja, kaže Božo Brčić, jedan od korisnika. S njim se slaže i Đino Rajko koji je u programu već dva mjeseca.
- Nemam namjeru stati. Osjećam veću pokretljivost i sigurnost u hodanju, kaže Rajko. Pohvale idu i trenerima koji su odlučni i strpljivi, a pomažu korisnicima na svakom treningu.
- Iako sam ovdje tek mjesec dana, već sada bolje spavam i lakše se krećem. Radim na jačanju muskulature, a osjećam se zadovoljnije, govori Mladen Kokot koji se kao i Bojana Belušić primjetno bolje osjeća, uz manje bolove.
- Šteta što ga nije bilo i ranije, ali smo sretni zbog ovog projekta i sigurno nastavljamo dalje, zaključuju.
Fizioterapeuti, kineziolozi i nutricionisti
Podsjetimo, Bodybuilding club Veli Jože se zajedno s partnerima (Grad Poreč, Sportska zajednica Grada Poreča i Društva invalida Poreč) prijavio na natječaj Europskog socijalnog fonda s projektom "Uključivanje djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti te osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju u zajednicu kroz sport" i dobio najveći iznos sufinanciranja od gotovo 1,5 milijuna kuna.
Sredstva su raspoređena u dvije faze, a nakon provedene izgradnje teretane i nabave opreme, preostala sredstva koriste se za provedbu projekta kroz stručno osoblje: trenere, fizioterapeute, kineziologe i nutricioniste.