vraćanje u normalu

Porečki ugostitelji zadovoljni popuštanjem mjera, ali upozoravaju: AKO SE UVJETI NE IZJEDNAČE NEKI ĆE VLASNICI MORATI ZATVORITI SVOJE KAFIĆE

Iako su svi zadovoljni odlukom kojom se radno vrijeme produžuje do 23 sata, nezadovoljni su vlasnici kafića kojima nije dozvoljeno posluživanje gostiju u zatvorenim prostorima. No, ono što je svima važno je da se uoči turističke sezone mjere napokon ublažavaju i da se situacija u turističkim središtima polako vraća u normalu

| Autor: Boris BILAS
Ilustracija (snimio Duško Marušić Čiči)

Ilustracija (snimio Duško Marušić Čiči)


Ugostitelji u Poreču s olakšanjem su dočekali petak kada je stupila na snagu odluka Nacionalnog stožera civilne zaštite kojom se ublažavaju mjere u ugostiteljskim objektima. Iako su svi zadovoljni s odlukom kojom se radno vrijeme produžuje do 23 sata, nezadovoljni su vlasnici kafića kojima još uvijek nije dozvoljeno posluživanje gostiju u zatvorenim prostorima već samo na terasama. No, ono što je svima važno je da se uoči turističke sezone mjere napokon ublažavaju i da se situacija u turističkim središtima polako vraća u normalu.

Normalizacija

Potvrdio nam je to i glavni tajnik Udruženja obrtnika Poreča Robert Velenik koji kaže da su porečki ugostitelji u proteklih godinu dana imali velikih problema, ali da se situacija polako normalizira.

- Naravno da je puno ugostitelja zbog zatvaranja, a potom i ograničavanja rada, bio u velikim problemima, ali čini mi se da sada ipak većina s optimizmom gleda u budućnost. Vidi se da je puno kafića u Poreču uređeno, otvoreni su i neki novi, tako da svi s optimizmom očekujemo turističku sezonu. Zato nam je bilo važno da se mjere ublaže i da se ugostiteljima omogući da počnu normalno raditi. Nažalost, vlasnici kafića nisu tretirani jednako kao i vlasnici restorana, žao nam je zbog toga i nadamo se da će se ta nepravda brzo ispraviti, rekao je za Glas Istre Velenik te napomenuo da je na tu problematiku upozorio i predsjednik Ceha ugostitelja i turističkih djelatnika pri HOK-u Joso Smolić. On je izjavio da su horizontalna otvaranja ključ ravnopravnosti i jednakosti unutar struke.

- Apeliramo na izjednačavanju uvjeta rada svih ugostiteljskih objekata. Ako se restoranima omogući zaprimanje gostiju u zatvorenim dijelovima ugostiteljskih objekata, iste uvjete i mogućnosti treba dati i caffe barovima uz sveukupno pridržavanje epidemioloških mjera. Uvjereni smo da i vlasnici caffe barova mogu prilagoditi zatvorene dijelove svojih ugostiteljskih objekata epidemiološkim mjerama u zaštiti i očuvanju zdravlja. Stoga, molimo Nacionalni stožer da još jednom razmisli o mjerama i dopusti ravnopravan rad svim ugostiteljskim objektima, rekao je Smolić dodavši da osim horizontalnog otvaranja, što smatraju ključem ravnopravnosti i jednakosti unutar iste struke, Ceh ugostitelja i turističkih djelatnika HOK-a ističe važnost i nužnost nastavka provođenja svih mjera za očuvanje radnih mjesta i nadoknade fiksnih troškova svim ugostiteljima dok god traju ograničenja koja onemogućuju normalan rad te stvaraju pad prihoda.

OPŠIRNIJE U TISKANOM I GLAS ISTRE PDF ONLINE IZDANJU

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter