(Foto: Grad Poreč)
Gradonačelnik Poreča Loris Peršurić obišao je Mjesni odbor Veli Maj zajedno s pročelnikom za komunalni sustav Marinom Poropatom i članovima vijeća mjesnih odbora, kako bi se uvjerio u realizirane projekte te razgovarao o onima koji slijede.
Protekle četiri godine bile su iznimno aktivne u ovom dijelu grada. Pokrenut je pilot projekt javnog prijevoza, koji u ovom mjesnom odboru povezuje sva naselja s centrom Poreča. Na popularnoj plaži Materada uređeno je i otvoreno novo, moderno igralište uz sanitarni čvor, a nedaleko od njega i Park prijateljstva Poreča i prijateljskih gradova s piknik zonama, što se pokazao kao pun pogodak kako za domaće, tako i za goste koji ove sadržaje koriste cijele godine. Pritom je na Materadi ali i u cijelom mjesnom odboru svake godine provedena akcija sadnje stabala, kako bi se dodatno ozelenili parkovi, plaže, igrališta i drugi javni prostori.
(Foto: Grad Poreč)
U Špadićima, kod Meneghina, uređena je šetnica uz samu plažu i okoliš. Kako bi dolazak do plaže na Materadi bio sigurniji za pješake i bicikliste, na frekventnoj dionici između naselja Špadići i Materada uređena je staza s javnom rasvjetom. U Srednjim Špadićima izgrađen je društveni dom uz boćalište, a s obzirom na veliki broj aktivnosti - od rekreacije za umirovljenike do druženja boćara - već je krenulo i njegovo proširenje kako bi taj prostor ugostio veći broj ljudi.
U Stanciji Vodopija uređeno je polivalentno igralište, asfaltirani su nogostupi i parkirališta u Velom Maju i Vranićima, dok su po svim naseljima provedene i brojne manje komunalne aktivnosti - rješavanje oborinske odvodnje, asfaltiranja, nogostupi, uređenja igrališta za djecu, postavke klupa, sjenica i piknik zona, javne rasvjete kako bi se oplemenili javni prostori i poboljšala kvaliteta života stanovnika.
(Foto: Grad Poreč)
Međutim, planovi za daljnji razvoj ne staju ovdje. Predstoji izgradnja prometnice od Osnovne škole Finida do Gornjih Špadića, koja će rasteretiti postojeće ceste i omogućiti brži pristup školi i obilaznici, uz novi ulaz u Guliće. Time će u potpunosti biti dovrše treći porečki prometni prsten, odnosno, međuobilaznica. Planira se i obnova glavne ceste kroz Veli i Mali Maj, projektiranje i izvedba oborinske odvodnje u Stanciji Vodopija i Srednjim Špadićima, kao i daljnje širenje društvenog doma. Širenje mreže širokopojasnog interneta donijet će značajno brže i stabilnije povezivanje za sve stanovnike, dok je u planu i projektirana prometnica Srednji Špadići – Materada.
Uz ove veće projekte, planiraju se i brojni manji, ali bitni komunalni zahvati – od uređenja parkirališta i igrališta do novih nogostupa i ozelenjavanja javnih površina.
(Foto: Grad Poreč)
"Od prvog dana radimo istim tempom i tako planiramo nastaviti. Sve ovo rezultat je planiranja, suradnje s građanima i usmjerenosti na konkretna rješenja.
Nastavljamo raditi odgovorno i sustavno, za siguran i uređen grad," izjavio je gradonačelnik Loris Peršurić.
(Foto: Grad Poreč)
(Foto: Grad Poreč)
(Foto: Grad Poreč)
(Foto: Grad Poreč)
(Foto: Grad Poreč)