rock ikone

Skunk Anansie 20. srpnja na zagrebačkoj Šalati

| Autor: Hina
(Snimio Josip Mikačić / Pixsell)

(Snimio Josip Mikačić / Pixsell)


Britanske rock ikone Skunk Anansie, vraćaju se ovog ljeta na zagrebački stadion Šalata u nedjelju, 20. srpnja, u sklopu velike turneje na kojoj će bend predstaviti svoje novo poglavlje s novom glazbom, objavio je organizator koncerta agencija LAA.

Nakon što je tijekom protekle turneje za 25 godina benda Zagreb bio jedini grad u regiji koji je dva puta ugostio tu live rock mašinu, Skunk Anansie najavljuju povratak i neraskidivu vezu s domaćom publikom.

Više od 30 godina je prošlo od trenutka kada su Skunk Anansie debitirali na sceni moćnim singlom "Selling Jesus", a pažnju su privukli kombinacijom alternativne glazbe, rocka i punka. Stihovi su im se uvijek bavili socijalnim i političkim temama, a krizmatična vokalistica Skin učinila je da Skunk Anansie postane jedan od globalno najprepoznatljivih bendova.

Od debija "Paranoid & Sunburnt" i nasljednika "Stoosh" ili "Post Orgasmic Chil", postali su jedan od najutjecajnijih bendova svoje ere i nastupima uživo provukli gomile fanova. Bend je drugo poglavlje karijere započeo uz albume "Wonderlustre", "Black Traffic" i "Anarchytecture", da bi sve objedinili velikom turnejom za 25 godina djelovanja. 

S hitovima kao "Weak", "Hedonism", "Selling Jesus", "Twisted (Everyday Hurts)" , "Brazen", "What You Do For Love", "Yes It’s Fucking Political", "I Can Dream" ili "Charlie Big Potato" bend i danas rasprodaje arene i nastupa po festivalima diljem svijeta. 

Skunk Anansie rade i na novoj glazbi, sa singlovima "Piggy" i "This Means War", kao i najnovijem "An Artist Is An Artist", a velika dolazeća turneja bit će posveta 30. godišnjici rada. 

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter