Sat za planet Zemlju

Uz Eiffelov toranj, rimski Koloseum, londonski Big Ben te brojne svjetske znamenitosti, PULSKA ARENA VEČERAS ĆE SAT VREMENA BITI U MRAKU

| Autor: Mirjana VERMEZOVIĆ IVANOVIĆ
(Snimio Danilo Memedović)

(Snimio Danilo Memedović)


Ove subote obilježava se Sat za planet Zemlju: gašenjem dekorativne rasvjete u 20.30 sati i hrvatski se gradovi mogu pridružiti akciji za očuvanje okoliša koja se provodi već 15 godina.

Lani je u Earth Houru sudjelovalo više od 190 zemalja svijeta, a domaće znamenitosti poput pulske Arene, Gradskih zidina u Dubrovniku, Dioklecijanove palače ili Zagrebačke katedrale bile su u mraku istodobno kad i Eiffelov toranj, rimski Koloseum, londonski Big Ben i mnoge svjetske znamenitosti.

Svjetska organizacija za zaštitu prirode (WWF) poziva hrvatske gradove da se odazovu akciji i da simboličnim gašenjem svjetla na svojim trgovima ili najpoznatijim znamenitostima pošalju poruku o izgradnji svijeta u kojem svi ljudi i priroda žive u skladu.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter