Članovi sekcije pozvali su studente da se, bilo kroz stručnu praksu ili izravnim zapošljavanjem, priključe nekom od predstavljenih segmenata pustolovnog turizma, bilo da je riječ o kajakingu, ronjenju na dah (snorkeling), veslanju na dasci (stand up paddeling) ili pak aktivnostima vezanim uz adrenalinske parkove
Bilo je riječi o kajakingu, snorkelingu, veslanju na dasci i adrenalinskim parkovima (Snimio Dejan Hren)
Istarske tvrtke okupljene u sekciji Zajednice pustolovnog turizma Županijske gospodarske komore predstavile su se na FET-u "dr. Mijo Mirković" s ciljem upoznavanja studenata s aktivnostima pustolovnog turizma, kao i mogućnostima za zapošljavanje te obavljanje stručne prakse u ovim tvrtkama. Studentima turizma te kulture i turizma predstavljene su turističke usluge aktivnog i pustolovnog turizma.
Riječ je o uslugama, odnosno, aktivnostima koje, na temelju Zakona o pružanju usluga u turizmu, utvrđuje Hrvatska gospodarska komora u okviru nacionalne Zajednice pustolovnog turizma.
Predsjednica Sekcije Katarina Dobrić Dabić naglasila je važnost umrežavanja i udruživanja te zajedničkog nastupanja prema kreatorima makroekonomske politike i zakonodavnim tijelima.
"Dugi niz godina svjetske turističke trendove obilježavala je pojava masovnog turizma, dok se posljednjih godina sve više profilira selektivni turizam koji prepoznaje individualne potrebe svakog pojedinca. Na temelju tih potreba oblikuje se turistički proizvod i turistička ponuda, ali i daje doprinos održivom razvoju malog i srednjeg poduzetništva pojedinih destinacija", rečeno je na predstavljanju.
Članovi sekcije pozvali su studente da se, bilo kroz stručnu praksu ili izravnim zapošljavanjem, priključe nekom od predstavljenih segmenata pustolovnog turizma, bilo da je riječ o kajakingu, ronjenju na dah (snorkeling), veslanju na dasci (stand up paddeling) ili pak aktivnostima vezanim uz adrenalinske parkove.
Kroz prezentacije, video materijale i osobni pristup, članovi Sekcije naglasili su studentima koliko su mladi bitan faktor u razvitku i održivosti pustolovnog turizma pozvavši ih pritom da se priključe kroz stručnu praksu ili radno iskustvo u nekom od predstavljenih segmenata pustolovnog turizma. Pritom se govorilo o kajakingu, ronjenju na dah (snorkelingu), veslanju na dasci (stand up paddeling), aktivnostima vezanim uz adrenalinske parkove i sl.
Sve pravne i fizičke osobe koje su pružatelji usluga aktivnog i pustolovnog turizma za njihovo obavljanje moraju posjedovati odgovarajući certifikat. Stoga je Dobrić Dabić najavila edukaciju za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi, koju organiziraju Hrvatska gorska služba spašavanja i Hrvatska gospodarska komora 26. i 27. svibnja u Puli.
Idući tjedan Sekcija Zajednice predstavit će se na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu u Opatiji.