U dvorištu RKUD Raša, u sklopu podjele svjedodžba raškim osnovnoškolcima, održana je prezentacija jedrenja kao sporta koji lokalna zajednica nastoji promovirati te na taj način angažirati najmlađe i poticati njihov zdravi duh i naklonost sportu od najranije dobi.
Članovi Jedriličarskog kluba Kvarner iz Rapca su u sklopu najave trening kampa koji će se održati na Trgetu od 2. do 4. kolovoza školarcima, nastavnicima i roditeljima prezentirali jedrenje te ih upoznali s jedrilicom klase Optimist, koja je ujedno i najmanja klasa, na kojoj djeca i započinju jedriti.
Održana prezentacija, kao i nadolazeći trening kamp u Trgetu, samo su jedni od projekata ostvareni dugogodišnjom suradnjom Turističke zajednice Općine Raša i Jedriličarskog kluba Kvarner.