Gradska knjižnica Poreč

Predstavljanje romana "Kad sam pročitala plavu bilježnicu" Sniježane Matejčić

| Autor: Glas Istre
(Foto: Gradska knjižnica Poreč)

(Foto: Gradska knjižnica Poreč)


U Gradskoj knjižnici Poreč, u petak, 11. travnja s početkom u 19 sati održati će se predstavljanje knjige "Kad sam pročitala plavu bilježnicu" autorice Sniježane Matejčić.

U opisu stoji:

"Kad god razmišljam o tati i Golom otoku, a posljednjih godina to je najčešći kontekst u kojem razmišljam o njemu, vidim jasne slike iz njegove plave bilježnice. Vidim ga na skopskom željezničkom kolodvoru, gdje se oprašta od tete Vere. Vidim ga u vagonu vlaka kojim ga vraćaju u Požegu."

Sniježana Matejčić rođena je u Požegi. Njezin je otac, Vladimir Grgić, za vrijeme Rezolucije Informbiroa bio prokazan i zatočen dvije godine na Golom otoku, što je uvelike utjecalo na cjelokupnu obitelj i oblikovalo njihove živote.

U svojoj plavoj bilježnici, Vladimir Grgić je pred kraj svojega života ispisivao sjećanja na golootočko iskustvo, a njegovi dnevnički zapisi, pronađeni godinama nakon njegove smrti, otvorili su put njegovoj kćeri do duhovne snage da svijetu ispriča jednu toplu životnu priču prepunu razumijevanja. 

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter