Rockwool dodijelio prestižne stipendije

Studentima 33 tisuće, a učenicima 12 tisuća kuna

Rockwoolov program stipendiranja "Je li plava boja vaše latice?" provodi se već 15 godina zaredom i do sada je stipendije dobilo 127 učenika i studenata. I ovoj generaciji stipendista je, osim financijske potpore, omogućeno obavljanje plaćene dvomjesečne prakse ili u tvornici ili u zagrebačkom uredu te dobivaju i mogućnost zaposlenja po završetku školovanja

| Autor: Branko BIOČIĆ
Petnaesta generacija stipendista Rockwoola s predstavnicima tvornice (snimo Branko BIOČIĆ)

Petnaesta generacija stipendista Rockwoola s predstavnicima tvornice (snimo Branko BIOČIĆ)


Uz prisutnost svojih najbližih, predstavnika medija i budućih mentora, jučer je u tvornici kamene vune Rockwool u Pićnu osam stipendistica i stipendista potpisalo ugovore o stipendiranju za tekuću akademsku, odnosno školsku godinu. Dobitnici 15. generacije stipendista su šestero studenata i dva učenika.

Mogućnost zaposlenja

Svaki student će tijekom ove akademske godine dobiti stipendiju u ukupnom iznosu od 33.000 kuna, odnosno 4.379 eura, a svaki od učenika po 12.000 kuna, odnosno 1.592 eura. I ovoj generaciji stipendista je, osim financijske potpore, omogućeno obavljanje plaćene dvomjesečne prakse ili u tvornici ili u zagrebačkom uredu te dobivaju i mogućnost zaposlenja po završetku školovanja.

Rockwoolov program stipendiranja "Je li plava boja vaše latice?" provodi se već 15 godina zaredom i do sada je stipendije dobilo 127 učenika i studenata. Već tradicionalno, prije same dodjele stipendija, održana je i kratka press konferencija s osvrtom na aktivnosti tvrtke tijekom 2022. godine. U uvodnom dijelu Aleks Fonović, direktor tvornice se osvrnuo na 2022. godinu koju je opisao jako zahtjevnom godinom.

- U prvom dijelu godine nismo mogli proizvesti koliko se na tržištu tražilo kamene vune. No, u zadnjem kvartalu se zbog nikad viđene inflacije i povećanja cijena energenata, a što je sve izazvalo veliku neizvjesnost, to promijenilo i aktivnosti u građevinskom sektoru su se jako usporile. Sve se to odrazilo i na nas te smo   morali pokazati veću fleksibilnost u planiranju proizvodnje. Vjerujemo da će se taj trend u sljedećoj godini promijeniti i da će Vlada učiniti sve kako bi se energetske obnove zgrada brzo realizirale, jer je ključ manje potrošnje energije upravo u zgradama a mi u našoj tvornici proizvodimo rješenja za uštedu energije, rekao je Fonović.

Doprinos dekarbonizaciji

Osvrnuo se i na činjenicu da je čak 74 kolegica i kolega već 15 godina vjerno firmi, što smatra uspjehom u vremenu velike mobilnosti i općenito dinamičnijeg ritma života. Također je najavio nova ulaganja u tvornicu u sljedećoj godini u iznosu od 4 milijuna eura u cilju dodatne dekarbonizacije i efikasnosti. Na tom tragu Rockwool je nedavno pokrenuo inicijativu “Proizvedeno u Hrvatskoj“ budući da u Hrvatskoj već postoji snažan fokus na kvalitetan domaći proizvod te iz tvornice naglašavaju da je zbog doprinosa dekarbonizaciji bitno voditi računa o udaljenosti mjesta ugradnje proizvoda od mjesta gdje se on proizveo.

Prema riječima Anđelke Toto-Ormuž, voditeljice korporativnih poslova, tvornicu je ove godine posjetilo više od 400 posjetitelja i zbog toga su, u cilju kvalitetnijeg upoznavanja s proizvodnim procesom i prednostima izolacijskog materijala od kamene vune, uveli digitalni sustav vođenja posjetitelja kroz tvornicu.

- Ove godine smo u lokalnu zajednicu uložili ukupno 773.000 kn i to u projekte koji podižu kvalitetu života ljudi na ovom području. Puno ulažemo u kvalitetnu suradnju s lokalnom upravom, jer zajedno možemo stvarati nove vrijednosti na dobrobit svih, rekla je Anđelka Toto-Ormuž.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter