Nakon što su se jučer filmske kamere zavrtjele na više lokacija u centru grada, danas se snimanje nizozemske TV serije "The Golden Hour", njezine druge sezone, nastavilo u ulicama ispred i iznad Arene.
(Snimio Milivoj Mijošek)
Građani su se okupljali oko amfiteatra, znatiželjno promatrajući produkcijsku ekipu, statiste i glavnog glumca. Poseban interes izazvale su scene eksplozije Ozad Arene, ranije najavljene javnosti zbog glasnog zvuka. Baza filmašima ovog je puta bio kafić La Resistance, dok su kamere hvatale kadrove jednog od najprepoznatljivijih simbola Pule. Kako smo jučer saznali od glavnog producenta, radnja serije donosi napetu detektivsku priču o terorističkom napadu i zavjeri, a u snimanju sudjeluju i brojni lokalni statisti.
(Snimio Milivoj Mijošek)
Produkciju vodi zagrebačka kuća Nukleus Film, a filmska ekipa u Puli će boraviti do 2. travnja, snimajući na nekoliko lokacija u samom srcu grada. Jučerašnji kadrovi snimani su u Ulici Leonarda da Vincija, Splitskoj, Ravenskoj i Kolodvorskoj, a sutra se snimanje seli na Rivu, koja će zbog toga biti zatvorena za promet od 19 do 22 sata.