(Foto Lara Bagar)
Pravi majstori znaju sve raditi. A oni koji će to uskoro postati na dobrom su putu. Osim što se obrazuju za zanimanja automehaničara, autoelektričara, CNC operatera i, soboslikara, učenici srednje Industrijsko-obrtničke škole znaju zasukati rukave i kada treba posaditi i stabla, što je u gradu gdje se stabla nemilice režu itekako dobrodošla vještina. Naime, Industrijsko-obrtnička škola u suradnji sa Herculenom odlučila je zbrinuti božićna drvca koja su se građanima iznajmljivala za blagdane.
(Foto Lara Bagar)
Zelena božićna drvca svoju su povijest započela uzgojem u rasadniku, nakon čega ih je Herculanea preuzela i podijelila građanima u vazama uz jedini uvjet da nakon što odrade svoje "blagdanske obaveze" vrate u šumariju. A sada je od stotine stabalca Herculanea u suradnji s Industrijskom-obrtničkom školom nekoliko stabalca ustupila školi.
(Foto Lara Bagar)
- Cijeli je ciklus zaokružen. Drvca su bila posađena, jedno vrijeme obitavala kod nekoga a mi smo ih sada trajno udomili, zaključio je profesor Marino Tumpić koji je organizirao sadnju drvca koja imaju najljepši pogled na Pulu.