(Institut za poljoprivredu i turizam)
Projektom se žele unaprijediti znanja i vještine o projektnom menadžmentu postojećih i budućih profesionalaca u turizmu s naglaskom na održivost i digitalizaciju. Projekt je financiran sredstvima Europske Unije iz Erasmus + programa, a vrijeme trajanja projekta je 3 godine (2022-2025). Na projektu je ukupno 16 projektnih partnera iz 6 europskih država koji su nakon provedene analize stanja na tržištu rada kreirali novi profil radnog mjesta naziva "Održivi hibridni projektni menadžer" te pripremili edukativne sadržaje prilagođene za samoučenje putem HyPro4ST virtualne platforme.
(Institut za poljoprivredu i turizam)
Edukativna aktivnost je organizirana u prostorima Instituta za poljoprivredu i turizma kao potpora u testiranju HyPro4ST virtualne platforme za učenje te je organizirana u suradnji s Fakultetom za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu koji je također jedan od hrvatskih partnera na projektu. Sudionici ove radionice su bili polaznici HyPro4ST virtualne platforme za učenje koji su iskazali najviše interesa pri testiranju platforme, uspješnim ovladavanjem gradiva, te ostvarivanjem visokih rezultata pri provjerama znanja. Odabirom za sudjelovanje na ovoj radionici omogućeno im je dobivanje dodatnih znanja koja će im pomoći u razvoju budućih karijera.
Program radionice je uključivao tri predavanja koja su koncipirana na način da polaznicima prenesu znanje i iskustva turističkih dionika iz prakse te su bila usmjerena na tri ključne komponente: održivost, turizam i digitalizaciju. Radionica je započela s predavanje Samre Ljubunčić iz Sektora kvalitete i održivosti poduzeća Valamar Riviera d.d., koja je polaznicima govorila o različitim vidovima implementacije održivosti u poslovni koncept tvrtke s posebnim osvrtom na proces digitalizacije. U nastavku radionice je dr. sc. Milan Oplanić održao predavanje na temu digitalizacija i povezivanje poljoprivrede i turizma kroz mogućnosti razvoja digitalne platforme kojom bi se promovirala izravna prodaja poljoprivrednih proizvoda kroz turizam. Radionica je zaključena predavanjem Milena Radošević, koja ima višegodišnje iskustvo u implementaciji koncepta održivosti u sektoru malih privatnih iznajmljivača smještaja u Istarskoj županiji, a tema prezentacije je bila usmjerena na transformaciju malih subjekata u turizmu za održivo i digitalno upravljanje uslugama. Radionicu su organizirali ispred Instituta za poljoprivredu i turizam dr.sc. Ana Težak Damijanić, mr.sc. Ninoslav Luk i Borna Šetić, a kao potpora organizaciji radionice od strane Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu bio je doc.dr.sc. Vanja Vitezić.