PROJEKT ZELENE ISTRE

"ZNANJE ZA ODRŽIVO DJELOVANJE": Učenici škole Kaštanjer uredili medonosni park

Kako bi i šira zajednica vidjela da je nešto takvo moguće napraviti i u gradu Puli, u petak su posadili medonosni vrt na javnoj površini * Posađeno bilje je važno za opstanak pčela u gradskim sredinama

| Autor: Borka PETROVIĆ
Školska Eko-grupa s Kaštanjera završila je važan projekt

Školska Eko-grupa s Kaštanjera završila je važan projekt


Učenici Osnovne škole Kaštanjer svojim su projektom "Kaštanjer - prijatelj pčela" skrenuli pozornost lokalne zajednice na važan problem nestanka staništa pčela i pokazali sugrađanima na koji način možemo pomoći pčelama da prežive, čak i u urbanoj sredini.

U sklopu projekta Eko-grupa ove škole komunicirala je s komunalnim poduzećem Herculaneom i Gradom Pulom s ciljem lobiranja i senzibiliziranja da se na javnim površinama sade medonosne biljke. Kako bi i šira zajednica vidjela da je nešto takvo moguće napraviti i u gradu Puli, u petak su posadili medonosni vrt na javnoj površini. Posađeno bilje je važno za opstanak pčela u gradskim sredinama, ali i obratno: više od 80 posto biljaka oprašuju upravo pčele. Bez njih čovječanstvo bi vrlo brzo ostalo bez hrane. Alarmantna je činjenica da se u zadnjem desetljeću populacija pčela smanjila za više od 30 posto!

Ovo je, doznajemo, bio završetak njihovog projekta, a do sada su izgradili medonosni vrt u sklopu škole, napravili edukativne brošure, izložbu likovnih radova na temu važnosti pčela, izradili logo projekta, napravili majice, sudjelovali na radionicama Udruge pčelara te izradili info-plakate na temu važnosti pčela, doznajemo iz Zelene Istre, koja projekt "Znanje za održivo djelovanje" provodi u okviru Švicarsko-hrvatskog programa suradnje, uz sufinanciranje Vladinog Ureda za udruge i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter