GIANNI ROSSANDA

Odlazim iz Uljanika, ali volio bih da mi netko kaže ŠTO SAM RADIO KRIVO

(M. MIJOŠEK)

(M. MIJOŠEK)


Uprava je uvijek ta koja je odgovorna, ali to se počelo zloupotrebljavati. Ja bih volio, ako netko ima primjedbe, da kaže koji dio rada Uprave je bio kriv, da ne kažem namjerno kriv, i što je trebalo napraviti drugačije i u kojem trenutku da bi stvar bila dobra. Mislim da bi trebalo konkretizirati stvari. Danas je najlakše "pucati" na Upravu jer tako svi sebe amnestiraju. I ne mislim samo na politiku

Mnogi su zamjerili predsjedniku Uprave Uljanika Gianniju Rossandi što se nije pojavio u utorak na zajedničkoj tematskoj sjednici Vijeća Grada Pule i Skupštine Istarske županije o tvrtki kojoj je na čelu.

Rossandu smo pronašli u Zagrebu gdje za Glas Istre objašnjava da je i taj dan bio u glavnom gradu, radeći na isplati plaće za kolovoz.

"Uz dužno poštovanje prema akcijama koje su organizirali Grad i Županija, akcent je na plaći. Načelno je plaća riješena već prije 15-ak dana, međutim ima tu jako puno detalja i procedura koje treba još riješiti. Imali smo sastanak u Zagrebu s dva ministra, bankama i ostalim akterima. To je bila neodgodiva obaveza i mislim da bi uljanikovci radije da sam na tom poslu, nego na sjednici, ali svakako podržavam inicijativu. Tamo su bili član Uprave i drugi ljudi koji su involvirani u problematiku, kaže Rossanda.

- Kakav je vaš komentar deklaracije?

- Svakako je za podržati deklaraciju koja podržava brodogradnju. Mi podržavamo brodogradnju i od prvog dana vičemo zdušno da želimo spasiti brodogradnju, međutim u zadnje vrijeme se čuje da ovakva brodogradnja ne može proći i da mora biti drugačija. A to smo mi prvi rekli. Da treba učiniti neke promjene jer inače neće biti nikakve brodogradnje. Ako netko ima varijantu da opstane brodogradnja kakva je danas, mi smo spremni prepustiti Uljanik takvim rukama. Lijepo je reći da brodogradnja mora biti na cijelom prostoru, ja prvi podržavam takvu varijantu ako je ona moguća. Nažalost, ova Uprava nije našla takvu metodu.

- Ono što Uljaniku trenutno najviše nedostaje je vrijeme.

- Vrijeme je isteklo prije tri mjeseca. Mi smo željeli da Plan restrukturiranja bude prihvaćen i započeta njegova primjena u lipnju. Sad smo potrošili sve što smo imali za potrošiti i bez programa restrukturiranja mi ne možemo dalje. Svjesni smo da su se dogodile neke promjene u državi na koje nitko nije mogao utjecati.

Mi i konzultanti

- Jesu li vas iznenadile primjedbe EU povjerenice. Rekli ste da Plan sigurno neće biti prihvaćen onakav kakav je predložen.

- Da je naš prijedlog Plana prihvaćen iz prve, mislim da bismo imali veliku cijenu na tržištu EU za izrađivati programe restrukturiranja. To je jednostavno nemoguće. Normalno je da se pošalje prijedlog i da on ide na usuglašavanje, što traje mjesec dana uz svakodnevnu komunikaciju, a iza toga je potrebno donijeti sve odluke u državi i Europskoj komisiji da se krene s programom. Uvjerenja smo da program nije toliko loš da ga se odbaci u cijelosti, ali da ga je potrebno doraditi, svakako da.

(RAZGOVARAO Milan PAVLOVIĆ)

OPŠIRNIJE U TISKANOM I GLAS ISTRE PDF ONLINE IZDANJU

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter