(Snimila Doria Mohorović)
Pula je ponovno postala filmski set, ali ovog puta u zanimljivoj ulozi – glumi samu sebe. Nakon što je prethodnih godina služila kao kulisa za Italiju, Bejrut i druge svjetske lokacije, sada je prepoznata kao autentična destinacija za snimanje druge sezone nizozemske serije. Neslužbeno doznajemo da je riječ o nastavku TV serije The Golden Hour.
Snimanje je započelo danas u Ulici Leonarda da Vincija, nasuprot "Žute škole", gdje se scene snimaju na ulici, među građanima koji prolaze i čekaju autobus, kao i u praznim prostorima nekadašnjih ugostiteljskih objekata. Atmosfera na setu je dinamična – brojni statisti, snimatelji i produkcijski tim s filmskom opremom oživjeli su ovo područje, dok je baza produkcije smještena u dvorištu pulske džamije. Produkciju organizira zagrebačka kuća Nukleus Film, a snimanje će trajati do 2. travnja na nekoliko lokacija u centru Pule.
(Snimila Doria Mohorović)
Sutra se očekuju posebno atraktivne scene - u blizini pulske Arene snimat će se velika eksplozija (bez pirotehnike), od 11 do 13 sati. U toj će sceni, saznajemo, sudjelovati više od stotinu statista.
Iako glavni producent serije Wynand Chocolaad nije otkrio točan naziv serije, potvrdio je da je riječ o drugoj sezoni nizozemske serije te otkrio da radnja donosi napetu detektivsku priču o terorističkom napadu i zavjeri, usporedivu s akcijskom trilogijom Jason Bourne.
- Za Pulu smo saznali preko hrvatskih suradnika koji su nam poslali fotografije grada. Naš direktor lokacija odmah je prepoznao njen potencijal. Tek sam jučer stigao, ali već na prvi pogled grad mi se jako sviđa. Okruženje je prekrasno, smješteni smo u Medulinu uz more, a starogradska jezgra Pule je idilična. Ne mogu otkriti previše, ali mogu reći da će biti eksplozija, imamo profesionalce koji rade na tome, mnogo lokalnih statista te profesionalnu podršku hrvatskih producenata. Uzbuđeni smo za sutrašnje snimanje i nadamo se dobrom danu. Lokacija na kojoj snimamo zaista je predivna, što je važno za seriju, izjavio je Chocolaad. Serija će se, kako nam kaže, prikazivati na nizozemskoj televiziji u jesen ili zimu ove godine.
(Snimila Doria Mohorović)
Zbog snimanja, u narednim danima na nekoliko pulskih lokacija vrijedit će posebna prometna regulacija. Danas je Ulica Leonarda da Vincija zatvorena za promet do 15 sati, osim za dostavna vozila. Splitska ulica bit će zatvorena od 13 do 20 sati, također s iznimkom za dostavu, dok će se u Ulici Ravenskoj i Kolodvorskoj promet zatvarati u intervalima od po pet minuta između 13 i 20 sati.
U utorak, 1. travnja, Ulica Ozad Arene bit će potpuno zatvorena od 06 do 20 sati, dok će se u Gladijatorskoj promet privremeno prekidati u intervalima od pet minuta unutar istog vremenskog perioda. U toj će se ulici između 11 i 13 sati snimati scena eksplozije (bez pirotehnike), pri čemu se očekuju glasniji zvukovi. U srijedu, 2. travnja, snimanje se seli na Rivu, koja će biti zatvorena za promet od 19 do 22 sata.
(Snimila Doria Mohorović)
(Snimila Doria Mohorović)