Pula Herculanea

U Kandlerovoj postavljen prvi spremnik za otpad s prešom

| Autor: Glas Istre
(Grad Pula)

(Grad Pula)


S ciljem poboljšanja kvalitete u starogradskoj jezgri, po izvršenoj nabavi od strane Grada Pule, danas je u organizaciji društva Pula Herculanea u Kandlerovoj ulici nasuprot Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula, postavljen prvi spremnik za otpad s prešom koji ima mogućnost prihvata znatno većeg volumena (oko 400 litara) od same posude koja je unutar spremnika, a koja ima zapreminu 120 litara.

Dvostruki spremnik putem softverskog rješenja putem elektroničke pošte u realnom vremenu šalje i/ili minimalno bilježi događaje koji se odnose na bilo kakav neuobičajeni događaj vezano za sam spremnik (vrata nisu zatvorena, blokada ladice, nizak napon baterije, potrebna zamjena baterije, provjera rada preše, preša ne radi, greška u radu senzora), bilježi popunjenost spremnika i šalje obavijest kada je spremnik potrebno isprazniti pri čemu šalje obavijesti o popunjenosti (20, 40, 60, 80, 100 posto).

Također, šalje obavijesti zbog starosti otpada, bez obzira na popunjenost spremnika te druge ne manje važne podatke za ispravan rad spremnika. Osim ovoga u kompletu je i spremnik kapaciteta 180 litara za odvojeno prikupljanje plastične ambalaže.


Podijeli: Facebook Twiter