NOVI "GAUČO" U PULI - Bernardo Di Fonzo
Kako trenutačno stvari stoje, od Futsal Pule Stanoinvesta i u idućoj se sezoni mogu očekivati velike stvari. Nakon što je službeno potvrđen ostanak osmorice igrača (Daniel Moravac, Dean Moravac, Manolo Bilić, Ivan Šulentić, Belmin Hasanbašić, Niko Vukmir, Danis Hrgota i Robert Grdić), a potpis na ugovor stavio Nikola Prelčec, drugo pojačanje s kojim će se Puljani suprotstaviti izazovima koji ih očekuju u budućnosti je Bernardo Di Fonzo, Argentinac s talijanskom putovnicom, koji će 29. listopada napuniti 21 godinu, a igra na poziciji beka.
Di Fonzo u Pulu stiže iz redova talijanskog drugoligaša Vis Gubbia, u čijim je redovima proveo protekle četiri sezone te ukupno odigrao 60 utakmica i pritom postigao 84 pogotka. Po dolasku u Italiju igrao je za U-19 momčad koja nastupa u tamošnjem četvrtom rangu i potom prešao u udarni sastav. U prošloj sezoni u 22 odigrana susreta u strijelce se upisao u 23 navrata, a da je riječ o produktivnom igraču potvrđuje i njegov ligaški učinak iz sezone 2020/2021, kad je protivničke mreže zatresao 27 puta.
U lakšoj prilagodbi na novu sredinu, Di Fonzu bi trebao pomoći zemljak Thomas Ignacio Baisel, za kojeg se očekuje da ovih dana produži suradnju s pulskim prvoligašem, a njegovim putem bi trebale krenuti još dvije važne uzdanice iz prošle sezone, David Mataja i Žarko Luketin. Za očekivati je da će biti i poneki odlazak, ali zasad je Pulu službeno napustio tek Frane Despotović, koji će trenersku karijeru nastaviti na klupi talijanskog prvoligaša Pescare. Tko će ga naslijediti, još uvijek nije definirano.