(Snimio Dejan Štifanić)
Pocahontas (1595. – 21. ožujka 1617.), bila je kći američkog domorodačkog poglavice Powhatana koja se u Virginiji udala za engleskog kolonista Johna te zajedno s njim otišla u Englesku. Smatra se jednom od najpoznatijih osoba među američkim domorocima, te joj je život poslužio kao inspiracija za brojne legende, književna djela i filmove.
Priča o Pocahontas poslužila je Teatru Naranča kao inspiracija za novi premijerni naslov, koji je izveden u subotu navečer u dvorani narančastih stolica Dječjeg kreativnog centra. Bila je to predstava napravljena u klasičnoj maniri predstava Teatra Naranča - uz bogat scenski pokret, plesne trenutke, dojmljivu glazbu Sandra Lučića, te scenografiju i koreografiju Valentine Ferlin-Živić koja je izvrsno dočarala radnju, posebice za najmlađe, koji ne razumiju toliko povijest te najviše pamte sadržaj po snazi vizualnih efekata i boja.
Priča je to o ljubavi i sjedinjenju dva različita svijeta koja će spojiti naizgled nespojivo. Sve počinje kada u dom Indijanaca, koji žive u skladu s prirodom, čuvajući bogatstva i ljepote Majke Zemlje koju poštuju i kojoj se dive, dolazi skupina engleskih doseljenika koji se povode novcem i moći te uništavanjem prirodnih dobara pokušavaju doći do bogatstva. Zbog razlike u vrijednostima pokreće se rat između doseljenika i domorodaca. Iako Indijanci pokušavaju obraniti svoj dom, između dvije strane stane Pocahontas, koja se zaljubljuje u jednog od doseljenika, Johna Smitha. I u maniri klasičnih bajki - sretan završetak je neizostavan uz songove, ples, jednostavne dijaloge…
Pocahontas je posebno poznata priča nakon animirane verzija od prije nekoliko godina, a ne toliko od ranije kao bajka/legenda, a ekološka po(r)uka je cijelo vrijeme prisutna, uz sve općeljudske vrijednosti na djeci primjeren način.
U režiji Majkla Mikolića u naslovnoj ulozi glumi Katja Rabar, a uz provjerena imena Naranče kao što su Irin Šime Ravar i Vlatka Rubil, glume i posve nova lica - Silvijo Švast i Hana Schönfeld. Kao što je to čest slučaj u ovim predstavama, glume i članovi Dramskog studija Teatra Naranča. Za mastering songova zaslužan je Mauro Giorgi.