ROVINJ:  Komunalni redari u svakodnevnim akcijama

PROPISANA KAZNA 1.500 KUNA Dnevno "padnu" dva bespravna kampista

| Autor: Nina ORLOVIĆ RADIĆ

Od početka sezone do danas "na spavanju" je uhvaćeno 78 bespravnih kampista * Ima ih odasvud, ali je zanimljivo da svi imaju isto objašnjenje, a ono je da su došli veoma kasno pa nisu mogli naći legalno mjesto ili su autokampovi bili pod ključem, odnosno zatvoreni iza 23 sata

 

Gradski komunalni redari Grada Rovinja u prosjeku kažnjavaju dva ilegalna kampista dnevno. Kazna za noćenje na otvorenom, u prirodi i uz more bez dozvola, iznose 1.500 kuna, odnosno upola manje ukoliko se plate na licu mjesta.

Veliko područje

- Tijekom ove ljetne sezone zaključno s današnjim danom kažnjeno je, a samim tim i na licu mjesta uhvaćeno, 78 kampera koji su kampirali "na divlje" što je podjednaki broj kao i lani, uz naravno izuzetak zatvaranja ilegalnog kampa s više od tridesetak gostiju koji su se našli na Polarima. Podsjećam da je u pitanju bila velika i zajednička akcija Državnog inspektorata, komunalnih redara i policije koja je vlasnici nelegalnog kampa, a koja je radila kao da je sve pod kontrolom, osim kazne i plombiranja objekta koji se smjestio na gradskom zemljištu, izdala i rješenje o uklanjanju stvari, kaže nam Elvis Prenc, voditelj odsjeka gradskih komunalnih redara.

Izuzev te akcije, ističe nadalje Prenc, gradski komunalni redari u prosjeku pronađu i kazne po dva kampera dnevno, što je u odnosu na područje koje se nadzire, smatra, prihvatljiv broj.

- Naime, područje koje se kontrolira je veliko (oko trideset kilometra priobalja) i to od uvale San Polo do uvale Saline, odnosno zemljanim terenom do Rovinjskog Sela. Upravo iz tog razloga što ne možemo biti svugdje i stalno, htio bih istaknuti i da su nam od velike pomoći naši građani koji nerijetko dojavljuju prisutnost divljeg kampiranja koje je, opet ponavljam, kažnjivo, a s druge strane nerijetko nam dojavljuju i paljenja vatre što je i opasno, kaže Prenc i dodaje da "divlje kampiranje nema nacionalnost".

Parkiralište Končeta

- Apsolutno se ne može izdvojiti određena grupacija divljih kampera. Dakle, ima ih odasvud, ali je zanimljivo da svi imaju isto objašnjenje, a ono je da su došli veoma kasno pa nisu mogli naći legalno mjesto ili su autokampovi bili pod ključem, odnosno zatvoreni iza 23 sata. Tada uz naplatu kazne koja iznosi 1.500 kuna - odnosno upola manje ako se plati na licu mjesta - kampiste usmjeravamo na parkiralište Končeta, gdje im je izgrađena i dostupna kompletna infrastruktura - voda, struja i sve ostalo potrebito za jednodnevno noćenje, odakle drugo jutro sele na svoje legalno odredište, objašnjava postupak Elvis Prenc.

Na pitanje postoje li tzv. crne točke na kojima se češće bespravno kampira, saznajemo da je ove godine u modi sjeverni dio grada - priobalje Punta križ, odnosno uvijek standardni jug u predjelu Veštra i Cisterne.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter