Kovarski sanji i penšjeri
"Kovarski sanji i penšjeri", projekt Grada Labina na Gradskoj tržnici, svojom jedinstvenošću osvojio je Labinjane pa zbog velike zainteresiranosti građana, prvotno planirano dežurstvo subotama do 27. veljače produžuje se za dodatna dva termina, ovaj i idući vikend.
Iz Grada pozivaju sve koji to još nisu učinili da im se javljaju na kontakt telefon 052/866-852 ili da ih posjete svake subote do 13. ožujka u vremenu od 9 do 11 sati na Gradskoj tržnici gdje je organizirano dežurstvo. Na licu mjesta osigurat će skeniranje fotografija i druge dokumentacije te ih odmah vratiti vlasnicima. Za posudbu vrijednih predmeta (satova, lampi) osigurali su muzejsku vitrinu.
Veliko zanimanje bilo je prisutno od samog početka pa se tako, nakon opremanja prvog djela postava iz svakodnevnog života, prišlo opremanju dijela iz radnog okruženja rudara, odnosno rudnika.