cilj je ravnomjerni razvoj

Istarska županija objavila Javni poziv za dodjelu potpora turističkim manifestacijama u 2025. godini

| Autor: Glas Istre
(Snimio Mihael Stojanović)

(Snimio Mihael Stojanović)


U tijeku je Javni poziv putem kojeg Istarska županija dodjeljuje potpore u okviru Programa poticanja turističkih manifestacija u 2025. godini, s ciljem ravnomjernog razvoja Istre, odnosno razvoja turistički manje razvijenih područja, kao i poticanja održivog razvoja turizma temeljenog na kvaliteti usluge i autentičnim sadržajima, te razvoja cjelogodišnjeg turizma.

Programom se kroz 2 mjere potiče razvoj turističkih manifestacija:

MJERA A: POTICANJE TURISTIČKIH TOP MANIFESTACIJA

Kroz ovu mjeru potiču se turističke top manifestacije regionalnog, nacionalnog i međunarodnog značaja koje su motiv dolaska u Istru, koje njeguju kulturne i tradicionalne vrijednosti Istre, a održavaju se u razdoblju od 1. listopada do 30. svibnja (izuzev manifestacija na manje razvijenim područjima).

MJERA B: POTICANJE MANIFESTACIJA NA TURISTIČKI MANJE RAZVIJENIM PODRUČJIMA

Kroz ovu mjeru potiču se turističke manifestacije regionalnog karaktera na turistički manje razvijenim područjima Istre koje njeguju kulturu i tradiciju Istre.

U proračunu Istarske županije je za provedbu ovog Programa predviđeno ukupno 111.000 eura, a prihvatljivi prijavitelji za obje mjere su jedinice lokalne samouprave s područja Istarske županije, dok su za TOP manifestacije prihvatljivi i gospodarski subjekti.

Tekst javnog poziva i sve potrebne informacije dostupne su na službenoj mrežnoj stranici Istarske županije (rubrika "Natječaji"). 

Javni poziv je otvoren do iskorištenja raspoloživih sredstava, a najkasnije do 15. rujna 2025. godine.

Dodatne informacije o uvjetima i postupku prijave mogu se dobiti slanjem upita na e-mail adresu: [email protected]

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter