RASINJA

Osnovna škola u Rasinji dobila novu sportsku dvoranu

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


U Osnovnoj školi Andrije Palmovića u Rasinji, koja ima više od 200 učenika, u ponedjeljak je na početku školske godine otvorena nova moderna dvorana za nastavu tjelesnog odgoja, koju će moći koristiti i sportaši i članovi udruga s ovog područja za svoje aktivnosti. 

"S obzirom da sami nismo mogli financirati ovaj kapitalni projekt bila je dobra odluka da krenemo u partnerstvo s Koprivničko-križevačkom županijom, koja je to i inicirala i dala nam povjerenje. Neizmjerno nas veseli što je dvorana dovršena te što smo dobili multifunkcionalni prostor koji će koristiti svi naši mještani", rekao je na otvorenju načelnik Općine Rasinja, Danimir Kolman.

Koprivničko-križevački župan Darko Koren podsjetio je da su prije nekoliko mjeseci u ovoj županiji već otvorene dvije nove sportske dvorane, i to u općinama Sveti Ivan Žabno i Sveti Petar Orehovec na križevačkom području, a nakon ove u Rasinji, prostor za sportske aktivnosti učenika i stanovnika uskoro će dobiti i općine Kloštar Podravski te Kalinovac u podravskom dijelu županije.

"Projekt izgradnje školskih sportskih dvorana u našoj županiji vrijedan je oko 80 milijuna kuna i uvelike će unaprijediti uvjete obrazovanja kao i doprinijeti razvoju lokalnih zajednica kroz poticanje društvenih sadržaja", rekao je župan Koren.

Istaknuo je kako su cijene ovakvih investicija od prvotnih ideja uvelike porasle, no unatoč tome ulaganja u sektoru obrazovanja u Koprivničko-križevačkoj županiju nikada nisu bila veća.

Ravnatelj rasinjske Osnovne škole Krunoslav Belaj zahvalio je županiji i općini što su zajedničkim novcem realizirale ovaj iznimno vrijedan projekt kojeg su, kako je kazao, s nestrpljenjem čekale brojne generacije. Izvođač radova bila je križevačka tvrtka Radnik.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter