RUKOMET

Buzećani poraženi u 13. kolu Prve lige jug: Oslabljeni Buzet nemoćan protiv Kaštele

| Autor: B. BAŠIĆ
(snimio B. Bašić)

Utakmica 13. kola Prve lige jug: Ribola Kaštela - Buzet 38:32 (21:12). Suci: Matija Brodić i Matija Hodžić (oba Zagreb).

RIBOLA KAŠTELA: Pepur, Džakula 1, Milas 3, Čičmir 3, Milković 2, Malnar, Krokar 1, Cvjetković 4, Olić, Pavičić 2, Kovačević 9 (1), Vukić 1 (1), Čavka, Fistonić 4, Vujičević 6, Bešker 2.

BUZET: Dračić, V. Šegota 2, Petohleb 1, Klasanović 5, Jakac 6 (3), Nežić 1 (1), Valković 6, Dobša 1, I. Šegota 3, Črnac 2, Rušnjak 2, Bašić 3, Pešić.

Isključenja: Ribola Kaštela 12, Buzet 6 minuta. Sedmerci: Ribola Kaštela 3 (2), Buzet 4 (4).

Nadali su se Buzećani da bi pobjedom u Kašteli, vratili izgubljene bodove iz prvog dijela prvenstva u Buzetu, ali nada je počela kopniti nakon povreda igrača tijekom prošlog tjedna (Vučko, Črneka i Božić). Trudio se ostatak prve postave (Valković, Jakac, Klasanović, Bašić, Pešić), ali ni jednome od njih u toj početnoj fazi utakmice, bez obzira na trud, ama gotovo ništa nije prolazilo za rukom. Gol Kaštele kao da je bio začaran, ništa nije ulazilo, s druge strane u buzetsku je mrežu ulazilo sve ispucano, pa je u 5 minuti već bilo 5:0 za domaćine, sredinom prvog poluvremena, 12:5, a u 26 minuti 16:6. U nastavku, bez promjene domaćini nastavljaju s pritiskom i u 39 minuti imaju najveću prednost na utakmici 29:15 (+14). S obzirom da više nije bilo rezultatski neizvjesnosti, treneri obiju momčadi uvode mlađe igrače, a u tim pomlađenom sastavima, Buzećani uspijevaju veliki zaostatak svesti na prihvatljivi 6 golova razlike (38:32).