Sifan Hassan najavila u kojim će se disciplinama natjecati na OI

| Autor: Hina
Sifan Hassan

Nizozemska atletičarka Sifan Hassan objavila je u srijedu da će braniti svoje naslove na Olimpijskim igrama u Tokiju na 5.000 metara i 10.000 i nastupit će u maratonu u Parizu, ali ne i na 1.500 m.

Hassan, koja je najprije prijavila za natjecanje u sve četiri discipline, iznenadila je atletski svijet kada je u Tokiju prije tri godine pokušala osvojiti naslov na 5.000m, 10.000 i 1.500 m.

Veliki borac na stazi, Hassan je pala tijekom svoje prve utrke na 1.500 m, ali se vratila i na kraju osvojila broncu.

Kasnije je rekla da ju je stres zbog jurnjave u tokijskom olimpijskom programu iscrpio, ali je sva nasmijana najavila novi naporan program za Pariz.

"Stvarno sam znatiželjan što će se dogoditi", rekla je trkačica rođena u Etiopiji.

Raspored će joj ostaviti manje od 48 sati za odmor između finala na 10.000 utrke i maratona, što će biti nevjerojatno teško.

Hassan je već pokazala da može biti dobra u maratonu, pobijedivši na svom debiju u Londonu 2023. i kasnije iste godine u Chicagu.