uspješan vikend za istarske rukometaše

Kovari zaustavili Čavle, Poreč na vrhu

| Autor: Mijat Gavran
(RK Rudar AO)

Labinjani su zaustavili momčad sugrađanima Mladena Prskala koji vodi Čavljane. Poslije 25 minuta ravnopravnosti (11:10) minimalno su vodstvo imali jedni i drugi, ali su domaćini u završnici izborili tri gola "viška".

Nastavak je protekao miroljubivo, jer su "rudari" imali i pet golova prednosti sredinom druge dionice (26:21), no priprijetili su gosti na isteku 52. minute (31:29). Međutim, golovima Perića i Ratkajca (4:0) domaćini odmiču na šest golova prednosti.

Imale su porečke rukometne nade ugodno gostovanje u Gradu na četiri rijeke. Svi mladci Matije Rađakovića dali su obol uspjehu. Na pulskom parketu nada Ogulinaca je tinjala 18 minuta, potom su doživjeli kanonadu.

Domaćini postižu niz od 10 golova, uz jedan primljeni, u 12 minuta prvog dijela susreta. Već tada je bilo jasno da u Puli ostaju bodovi. Susjedski derbi je pripao Kaštelircima nakon igre na refule u prvom poluvremenu.

Deset prvih minuta nastavka presudilo je pobjednika poslije 7:1 domaćina, iako su "zeleni" zaprijetili s 4:0 (44’) no uz raspoložernog vratara Mitrovića očuvana je prednost.

RUDAR AO       36

ČAVLE       32

Susret 3. kola Druge lige rukometaša: Rudar Adria Oil - Čavle 36:32 (14:11). Dvorana SC Franko Mileta. Gledatelja 250. Suci: Vladimir Grubor i Maid Katanić (oba Poreč).

RUDAR ADRIA OIL: Franković, Muratović, P. Vozila 3, Ratkajec 9, Trajkovski, Lazar 10 (5), G. Vozila 1, Velagić, Dundara 3, Perić 7, Matošević 1, Mišon, Milić, Derossi 2, Mikuličić 3, Tomičić.

ČAVLE: Jonjić, Torić, Kozina 1, Nadoh, Tondini, Miculinić, Marić, Perišić, Karadžija, Prpić 4, Colarić, Lerner 10, Jeličić 3, Humar 4, Briški 7 (6), Balas 3.

Sedmerci: Rudar AO 5 (5), Čavle 6 (6). Isključenja: Rudar AO 22, Čavle 16 minuta.

KARLOVAC II       20

POREČ II       28

Susret 3. kola Druge lige rukometaša: Karlovac II - Poreč II 20:28 (6:12). Školska dvorana "Mladost". Gledatelja 100. Suci: Dražen Dragija (Vrbovec) i Tomislav Miler (Dubrava Vrbovečka).

KARLOVAC II: Župčić, Mihalić, Marić 1, Velimirović 3, Anić 4, Mađar 1, Pavlić 1, Vranić 6 (2), Šalković 1, Cindrić, Krvarić, Strika 1, Petrić, Kovačić 2.

POREČ II: Aleksić, Rakovac, Vernik, Andrić 5, Popović 4, Allakaj 1, Đukić 1, E. Labinac, Varljen 2, L. Labinac 2, Matošević, Božić 3, A. Žiković 3, Markotić, Jelić 6 (4), Sulejmani 1.

Sedmerce: Karlovac II 2 (2), Poreč II 4 (4). Isključenja: Karlovac II 12, Poreč II 16 minuta.

ARENA PULA       33

OGULIN       24

Susret 3. kola Druge lige rukometaša: Arena Pula - Ogulin 33:24 (20:10). Dom sportova "Mate Parlov". Gledatelja 100. Suci: Predrag Krmek (Rijeka) i Igor Prpić (Kostrena).

ARENA PULA: Buić, Bosazzi, Švić 1, Srdarević 1, Milutinović 2, Brečević 4, Klobučić 6, Čuljak 8 (4), Šostar-Vazgeč 5, Fogadić 1, Simetić 2, Marazović 1, Božić, Jurić 1 (1), Lovrić 1, Kelecija.

OGULIN: Vučić, Magdić, Cipek 8, Francetić, Salopek 1, Drašković 2 (1), Gašparović 8, D. Stipetić, Bertović, Puškarić 1, Matijašić 2, Domitrović 1, Srdarev 1, M. Stipetić, Mamula.

Sedmerci: Arena Pula 5 (5), Ogulin 2 (1). Isključenja: Arena Pula 14, Ogulin 8 minuta.

28. APRIL       23

BUJE 53       21

Susret 3. kola Druge lige rukometaša: 28. april - Buje 53 23:21 (8:9). Dvorana "Kaštelir". Gledatelja 150. Suci: Alan Muranović i Damian Štifanić Botinčan (oba Poreč).

28. APRIL: Krevatin, Mitrović, Fatorić 5, Rimanić, G. Banko, Matijašić, Šolar, Oklen, D. Bernobić 1, Rajko 4, Stopić, Krčalić 4 (2), Pincan, G. Brčić 4, Kocijančić 5, A. Bernobić.

BUJE 53: Glišić, Brajnović, Se. Matijević, B. Dragić 1, Pejatović 9 (2), O. Vižintin, Gjini 4, Vukelić, 2, Černeka 1 (1), Jakić, Nađ 3, Ljevak, Martinčić, Kovač, R. Vižintin, Vojić.

Sedmerce: 28. april - Buje 53 4 (1). Isključenja: 28. april 2, Buje 53 12 minuta.