(Snimio Srecko Niketić/PIXSELL)
Gonzalo Garcia opet ima na okupu sve svoje pulene. Oni nogometaši Istre 1961 koji su tijekom stanke u prvenstvu bili zauzeti reprezentativnim obvezama "povratnički" su trening odradili jučer popodne na Drosini, dok je ostatak momčadi ujutro trenirao u Balama. Još uvijek u punom pogonu nije kapetan Slavko Blagojević, koji privodi kraju rehabilitaciju nakon loma prsta na nozi te je počeo lagano trčati i raditi s loptom, dok njegovi suigrači kao "zapete puške" čekaju da krene završnica sezone, dva mjeseca koji će im donijeti 11 ili 13 utakmica.
- Potpisujemo odmah da odigramo 13 utakmica, jer to bi značilo da smo se plasirali u finale Kupa te da ćemo biti u prilici boriti se za trofej. Sada ili nikada, premda nam put do njega neće biti lagan jer nas u srijedu u polufinalu čeka susjedski derbi na Rujevici, protiv momčadi koja se bori i za naslov prvaka, što dovoljno govori o njenoj kvaliteti. No, kvalitetu imamo i mi te je pred nama odlična utakmica između dva rivala koja znaju igrati, i koja će se odigrati u jako lijepoj atmosferi. No, polako, idemo mi najprije u subotu odraditi Osijek, pa ćemo se onda okrenuti Rijeci - rekao je Marcel Heister.
U obje ovosezonske utakmice protiv Osijeka, Heister je upisao asistencije. Na Drosini je njegovu loptu usmjerenu na Lawala, u vlastitu mrežu skrenuo Jelenić, dok je na Opus Areni njegovo dodavanje pogotkom okrunio Gagua. Uz te dvije asistencije, 32-godišnjak rođen u njemačkom Albstadt-Ebingenu u domaćem je ogledu uzdrmao i vratnicu osječkog gola.