Kanarinci stigli do prve pobjede u zaostalom susretu 5. kola

| Autor: Ivica Radetić
(Snimio Ivica Radetić)

ROVINJ : BANJOLE      3 : 1

Zaostali susret 5. Kola Treće lige zapad: Rovinj - Banjole 3:1 (1:0). Igralište Valbrune II. Gledatelja: 150. Sudac: Marijan Krčalić (Radmani) 6,5, pomoćnici: David Ružić (Kaštelir), Petar Tubak (Momnjan). Strijelci: 1:0 Perković (21), 2:0 Perković (61), 3:0 De Armas (70-11m), 3:1 Hairlahović (78). Žuti kartoni: Perković, Poropat, Bernobić (Rovinj), Kamenicki, Ćosić (Banjole). Crveni: Bernobić (83-drugi žuti karton), Floridan (86-oštar start).

ROVINJ: Juršić 6,5, Žgomba 6, Butuci 6,5, De Armas 7 (od 79. Šerifović -), Perković 7,5, Matošević 6,5 (od 51. Terlević 6,5), Herak 6 (od 65. Peev 6,5), Poropat 6 (od 79. Kazalac -), Lazarić 6,5, Bernobić 6,5.

BANJOLE: Božac 6, Salihović 6, Hairlahović 6,5, Hoxha 6 (od 73. Rotar 6), Kamenicki 6, Posavec 6, Hrelja 6,5, Ćosić 6,5, Dadić 6,5, Vujčić 6 (od 58. Florian 6), Miljanić 6.

Sterilni gosti

Konačno, rovinjski kanarinci u zaostalom susretu 5. kola, odgođenog u vrijeme kada su se Banjolci spremali za utakmicu Kupa Hrvatske protiv Dinama na dvom terenu, protiv Banjola došli su do prve važne pobjede pod vodstvom privremenog trenera Lučana Zgrablića, koji je sjeo na rovinjsku klupu nakon raskida suradnje s dojučerašnjim trenerom Alenom Jurićem.

Od početka susreta sve konce igre i premoći na terenu imali su rovinjski igrači, koji su zaprijetili već u 5. minuti preko kapetana Manuela Perkovića te nešto kasnije Heraka, ali su obojica rovinjskih uzdanica bili neprecizni u svojim pokušajima. Ipak, u 21. minuti najbolje se pred golom gostiju snalazi Manuel Perković koji uspijeva savladati nesigurnog vratara Bošca za rovinjsko vodstvo - 1:0.

Treba istaknuti da su Banjolci tek u 57. minuti imali prvu priliku preko Miljanića, ali dobra reakcija vratara Juršića otklanila je opasnost po rovinjska vrata.

Otklonjena neizvjesnost

Spretni i razigrani kapetan "kanarinaca" Perković u 61. minuti povisuje domaću prednost, a devet minuta kasnije otklonjene su sve neizvjesnosti oko toga da će bodovi ostati na Valbruni. Naime, nakon gužve i ruke jednog od gostujućih igrača u šesnaestercu Banjola, s bijele točke bio je siguran De Armas.

Banjolci su jedino stigli do utješnog pogotka, u 78. minuti postigao ga je Hairlahović. U posljednih desetak minute susreta bilo je podosta nervoze na travnjaku pa je vrlo dobri sudac pokazao dvojici igrača put prema prijevremenom tuširanju, odnosno crvene kartone.