Istra slavila na otvaranju devetog kola SuperSport HNL-a

| Autor: Ivica Cerovac
(Foto: NK Istra 1961)

Kraj utakmice: Istra 1961 - Osijek 2:1

90+5' KRAJ! Istra slavi pobjedu

90' Igra se najmanje još šest minuta

88' Gol je regularan, trenutan rezultat je 2:1

88' GOL! Osijek pogađa za 2:1, ali čeka se provjera u VAR sobi

84' Jurišićev pokušaj glavom Majkić odbija u korner

78' Maurić zabija za Istru, ali gol se poništava zbog zaleđa

76' Živković ulazi umjesto Pušića

74' Valinčić izlazi zbog ozljede, mijenja ga Keller

65' Dvostruka zamjena kod Istre. Beyatt i Lawal izlaze, ulaze Maurić i Gagua

62' Beyattu žuti karton zbog neopreznog kontakta s Jurišićem

58' Žuti karton Bukviću zbog prekršaja na Lawalu. Hernani ulazi umjesto Bukvića

56' Lisica centrira, a Vuk s pet metara puca pored gola

53' Osijek dominira posjedom lopte na početku drugog poluvremena. Istra se malo povukla prema svojem dijelu terena

46' Na teren su umjesto Jakupovića i Mikolčića ušli Jugović i Ademi

46' Započinje drugi dio susreta na Aldo Drosini

Kraj prvog dijela: Istra 1961 - Osijek 2:0

(Reuters)

45+4' Kraj prvog poluvremena

45+2' Istra pogađa u okvir gola

45' Igrat će se minimalno tri minute sudačke nadoknade

40' Istra stabilno kontrolira situaciju na terenu. Osijek je za sada uputio tek dva udarca, ali niti jedan u okvir gola Istre

33' Žuti karton za Pušića radi povlačenja za dres, prvi na ovom susretu

32' Lawal puca s 18 metara, ali visoko preko gola

27' Jelenić ne može nastaviti utakmicu. Nakon što mu je ukazana pomoć na terenu zbog sudara glavama s Lawalom, napušta teren, a ulazi Nail Omerović

25' Stigla je informacija da će se i prvi gol pisati kao autogol Jelenića

22' GOOOOOL!!! Istra je povećala prednost autogolom Luke Jelenića!

18' Pušić u kaznenom prostoru Istre, pucao s 20-ak metara, ali bez rezultata

12' Istra ukrala loptu na 20 metara, Lawal šalje loptu prema tribinama

12' GOOOOOOOOOOOL!!!!!! Istra vodi 1:0!

1' Počela je utakmica na pulskoj Drosini

Danas će na "Drosini", s početkom u 18 sati, 9. kolo SuperSport HNL-a otvoriti Istra 1961 i Osijek.

Osječani stižu u Pulu s tri uzastopne prvenstvene pobjede koje su ih "pogurale" na šestu poziciju na ljestvici, dok su "zeleno-žuti" u istom periodu od mogućih devet, osvojili jedan bod i pritom nisu postigli niti jedan pogodak.

Shodno ostvarenim rezultatima, današnji susret dočekuju na osmoj poziciji prvenstvene ljestvice i nadaju se pobjedi s kojom bi "preskočili" Osječane. Optimizam im "podgrijava tradicija, koja kaže da su u četiri posljednja domaća sraza s Osijekom upisali tri pobjede i jedan remi.

Sudac: Mateo Erceg (Benkovac).

Pomoćnici: Hrvoje Radić (Split) i Dujo Sarić (Klis). VAR: Ante Čuljak (Zagreb).

Sastavi su sljedeći:

ISTRA 1961: Majkić, Kadušić, Iovu, Koski, Heister, Valinčić, Lekoueiry, Marešić, Lisica, Lawal, Vuk.

OSIJEK: Malenica, Tuia, Jelenić, Hasić, Jurišić, Soldo, Dantas, Bukvić, Mikolčić, Pušić, Jakupović.