Rovinjcima prvi poraz sezone, Uljanik stigao na "minus 1"

| Autor: Boris VIDULIN, Ivica RADETIĆ
Kraljevica je odnijela bodove s Valbrune (Foto Ivica Radetić)

ROVINJ : KRALJEVICA      0 : 1

ROVINJ - Utakmica 18.kola treće lige zapad Rovinj - Kraljevica 0:1(0:1). Igralište Valbrune. Gledatelja: 200. Sudac: Amel Dizdarević (Radmani) 6. Pomoćnici: Petar Pejkunović (Kožljak) i Marijan Krčalić (Radmani). Strijelac: 0:1 Jagić (21’). Žuti kartoni: Paulinić, Peev, Herak, Poropat, Ban (Rovinj), B. Znamenček, Lu. Šupraha, Jagić (Kraljevica).

ROVINJ: Starčić 6, Butuci 6, Milošević 6 (od 46. Acquavita 6,5), De Armas 6, Matošević 6 (od 83. Ban -), Tošić 6, Paulinić 6, Terlević 6 (od 67. Kazalac 6), Lazarić 6,5 (od 83. Poropat -), Peev 6,5, Bernobić 6.

KRALJEVICA: Bilen 6,5, Dependar 6, F. Znamenček 6,5, B. Znamenček 6, 5,Leoni 6,5 (od 83 Sedlić -), Mendrila 6,5, Šapić 6, Lu.Šupraha 6,5 (od 74 Lo.Šupraha 6), Ivančok 6, Jovanović 6, Jagić 7 (od 89 Župan -).

Dvije vratnice

Kada su to najmanje očekivali Rovinjci su izgubili prvu utakmicu ove sezone i to na domaćem terenu protiv prosječne Kraljevice na čijem je je golu po prvi put nakon dvije godine stajao 48. godišnji Nikolas Bilen. NIje imao priliku pokazati svoje iskustvo jer je oslabljeni domaćin bio indisponiran prema naprijed. Pogodili su Rovinjci dvije vratnice, ali je put ka mreži pronašao samo gostujući igrač za jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu.

Bez dva ključna igrača, Pinčana i Perkovića, rovinjski "kanarinci" upravo kod kuće doživjeli su prvi poraz kao novajlije u trećeligaškoj konkurenciji ove sezone. Bez prave igre, iako su domaćini imali više loptu u svojim nogama, nisu znali pronaći put lopte prema gostujućoj mreži. Od početka su u kratkim dodavanjima te igrom na polovici Kraljevice Rovinjci prvi zaprijetili preko Tošića, kad s desetak metara pogađa vratnicu. Prva ozbiljna prilika za goste stigla je u 21. minuti kad s 20-ak metara Jagić loptu šalje u same rašlje - 0:1.

Isti igrač imao je lijepu priliku i u 37. minuti kad nije dobro zahvatio loptu. U drugom dijelu ponovo više od igre imali su "kanarinci" koji su dosta kombinirali, ali ništa konkretno da poravnaju rezultat. U 53. minuti pokušava De Armas, ali vratar otklanja opasnost, dok nekoliko minuta kasnije Terlevićev udarac s 15 metara zaustavlja, ponovo, vratnica. Gosti koji se u posljednjih pola sata više opredijelili na pojačanu obranu, tek su nekoliko puta prešli na polovinu Rovinja.

Remi Buja

U 66. minuti Acquavita upućuje iznenadni udarac, ali ponovo vratar Bilen na vrijeme reagira. U 73. minuti Kazalac se nije najbolje snašao pred vratima gostiju te u 86. minuti kad Acqavita iz blizine loptu šalje kraj gola. Prije susreta igrači i navijači minutom šutnje oprostili se od preminulog Maria Žužića nogometnog suca i bivšeg igrača Rovinja.

Poraz Rovinja iskoristio je Uljanik koji je ugostio posljednju Crikvenicu i u ne baš impresivnoj igri pobijedio 2:0. Opet je najzapaženiji bio onaj najstariji, MIlivoj Simeunović, koji je trasirao put ka pobjedi i nastavio igrati kao u "mladim danima".

Vodećem se približio i trećeplasirani Vinodol minimalnom pobjedom protiv Rudara, koji ponovi nije našao put ka mreži, već više od 400 minuta. Buje još uvijek ne znaju za pobjedu ove godine, no 2:2 u Senju daje nadu da se ipak nešto kreće prema boljem. Pazinka je pokleknula tek u nastavku utakmice, dok Medulin 1921 u začetku, no oba su se rezultata mogla očekivati uoči susreta.

POMORAC 1921 : PAZINKA      2 : 0

KOSTRENA - Stadion Žuknica. Gledatelja: 50. Sudac: Luka MIliković. Pomoćnici: Pijić i Perkov (svi Rijeka). Strijelci: 1:0 Leko (46’), 2:0 Matković (54’). Žuti karton: Dorčić (Pomorac 1921).

POMORAC 1921: Nicoletti, Hrmić, Leko, Sobotinčić (od 46’ Stanišić), Žeželj, Blečić (od 69’ Dorčić), Lapić (od 69’ Purković), Benčić (od 25’ Rožajac), Ende, Matković (od 86’ Ratin), Dundović.

PAZINKA: Mendiković, Pavat, J. Pauletić (od 75’ Marečić), Rabar, Ivetac (od 75’ L. Pauletić), Milovan (od 57’ Šaina), Matika, Tanković, Dusić (od 84’ Škrgat), Funčić (od 57’ Prenc), Maružin.

ULJANIK : CRIKVENICA              2 : 0

PULA - SRC Uljanik-Veruda. Gledatelja: 60. Sudac: Antonio Melnjak. Pomoćnici: Pajić i Balen (svi Rijeka). Strijelci: 1:0 Simeunović (41’), 2:0 Gjurchinoski (67’). Žuti kartoni: Rakovac (Uljanik), Filipović (Crikvenica).

ULJANIK: Jurak, Žgomba, Pajković, Mašović (od 46’ Glavaš, od 79’ Topić), Perić-Komšić (od 46’ Osmanollaj), Gjurchinoski, Simeunović, Ćiković, Jereb (od 73’ Rakovac), Giljanović, Radonić (od 46’ Kovačević).

CRIKVENICA: Manestar, Filipović, Smolčić, Ribarić, Vidović (od 78’ Lukarić), Suden, Fernandes, Krmpotić, Mikulica, Deželin, Tomljanović (od 60’ Bajrić).

NEHAJ : BUJE                              2 : 2

SENJ - Igralište Nehaja. Gledatelja 100. Sudac: Marko Tićak (Rijeka). Pomoćnici: Tonković (Otočac) i Butorac (Gospić). Strijelci: 0:1 Kalizan (3’), 1:1 Hodak (23’), 1:2 Bojić (28’), 2:2 Papić (55’). Žuti kartoni: Rončević, Vuković, Tomac, Dabac, Pejanović (Nehaj), Bojić, Kalizan (Buje).

NEHAJ: Godinić, Pejanović, Prizmić, Dabac (od 46’ Papić), Buqaj (od 70’ Katalinić), Tomac (od 84’ Biondić), Džemaili (od 46’ Vuković), Lagumdžija, Svast, Hodak, Dizdar (od 70’ Rončević).

BUJE: Božac, Peroša, Šepić, Šusterajter, Krizmanić, Šoškić, Bojić, Bartulović, Kalizan (od 86’ Kristić), Miličević, Špeh (od 75’ Pranjić).

VINODOL : RUDAR                     1 : 0

NOVI VINODOLSKI - Igralište Bahalin. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Šantić (Kastav). Pomoćnici: Miličković i Prpić (oba Rijeka). Strijelac: 1:0 Buršić (74’). Žuti kartoni: Kurtić, Juričić (Rudar).

VINODOL: Kramer, Travaglia, Rubčić (od 84’ Mađovski), Barac, Mazzarolli, Filipović, Buršić (od 84’ Buljat), Bogdanić, Tomić, Peričić (od 59’ Brdar), Ugrinović (od 70’ Tonković).

RUDAR: Blažina, Načinović, Božičević, Golja, Martić (od 77’ Bilić), Macan, Juričić, Licul, Karić, Kurtić, Salihović (od 82’ Čenaj).

HALUBJAN : MEDULIN 1921            4 : 1

VIŠKOVO - Igralište Brnasi. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Rožman (Rijeka). Pomoćnici: Kukuljan (Podkilavac) i Jakovašić (Opatija). Strijelci: 1:0 Weitzer (22’-11m), 2:0 Jurković (32’), 3:0 Paškvan (46’), 4:0 Weitzer (58’), 4:1 Džanić (83’). Žuti kartoni: Krizmanić, Bl. Agaj, P. Lekaj (Medulin 1921).

HALUBJAN: Legac, Hunčak, Ciglar (od 72’ Udović), Franković (od 64’ Kučinić), Weitzer, Paškvan (od 64’ Šarić), Mikulica, Dedić (od 72’ Kovačić), Jurković (od 64’ Vuk), Kovačević, Šarković.

MEDULIN 1921: Laganis, Krizmanić, Be. Agaj (od 60’ Brizić), Bl. Agaj, Stojanović, Mofardin, J. Lekaj, Ibrišagić, Adžić (od 60’ Džanić), Mardešić (od 60’ Kvaternik), Stanić.