OPATIJA

Opatijski FMTU uvodi virtualnu i proširenu stvarnost u nastavu

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu (FMTU) iz Opatije uvodi virtualnu i proširenu stvarnost u nastavu, a studentima će se uskoro omogućiti predavanja pomoću tih tehnologija, doznaje se s tog fakulteta.

"Virtualna i proširena stvarnost ogromnim koracima zahvaćaju sve segmente društva, a ovaj put upravo akademski svijet iz Opatije prednjači u tehnološkoj revoluciji", ističe FMTU.

Naime, taj će fakultet neke svoje kolegije ponuditi u virtualnoj i proširenoj stvarnosti, a opremio se s pet MetaQuest2 uređaja i jednom VR 360 kamerom. Virtualni sadržaji uvest će se u predmete poput virtualnog doživljaja, digitalnog marketinga, pametnog turizma, projekata u turizmu, poslovnih inovacija, turizma događanja ili specifičnih oblika turizma u suradnji s agencijom Prilika Grupa. Tijekom edukacije i profesori ostalih kolegija pronašli su primjere za primjeni u svojemu svakidašnjem radu, ne samo na studijskim programima, nego i u programima cjeloživotnog obrazovanja.

"Drago nam je što smo u relativno kratkom roku uspjeli implementirati VR sustav u nastavne procese. Trenutno nekoliko profesora radi na modelima implementacije VR headsetova i kamere u cilju osuvremenjivanja nastavnih procesa. Svi smo okruženi tehnologijom, a studenti razmišljaju i obrađuju informacije na bitno drugačiji način te stoga želimo uključiti tehnologiju u obrazovni sustav i približiti se potrebama studenata", istaknula je prodekanica FMTU-a za razvoj Marinela Krstinić Nižić.

Nekoliko profesora ujedno će krenuti u razvoj softverskih rješenja za svoje kolegije kako bi svojim studentima ponudili sve što tehnologija za akademsku zajednicu u ovom trenutku može ponuditi. Osim toga, želja im je povećati interes budućih studenata koji se žele razvijati u tom području.

Dekanica Sandra Janković istaknula je da su na tom fakultetu svjesni potrebe za stalnim tehnološkim unaprjeđenjem nastavnog procesa zbog čega se neprekidno prilagođavaju potrebama studenata, generaciji Z, koja je rođena s digitalnim tehnologijama.

"Sada ih možemo implementirati i u praktičnom dijelu nastave. Unaprijedili smo kolegije kako bismo kod studenata razvijali digitalne vještine i prilagodili ih zahtjevima suvremenog tržišta rada. Turizam se snažno razvija u digitalnom smjeru i mi želimo nastaviti biti predvodnici obrazovanja kadrova u turizmu i ugostiteljstvu, pa tako i u korištenju pametne tehnologije", zaključila je dekanica Janković.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter