ZAGREB

AD Plastik ne očekuje negativan utjecaj sankcija Rusiji na poslovanje

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Predsjednik Uprave AD Plastik Grupe Marinko Došen izjavio je u četvrtak za Hinu kako ne očekuje negativan utjecaj sankcija Rusiji na poslovanje AD Plastik grupe, koja u Rusiji ima dvije tvornice.

"AD Plastik Grupa ima dvije tvornice u Rusiji koje proizvode isključivo za rusko tržište i ne očekujemo negativan utjecaj sankcija na poslovanje. Usmjereni smo na svoje poslovne aktivnosti koje su na tom tržištu značajne i pripremamo se za početak serijske proizvodnje koja je planirana u ovoj godini. Geopolitička situacija u ovom trenutku ne utječe na naše poslovanje i vjerujemo kako će tako i ostati", istaknuo je Došen. 

Dok su smanjena proizvodnja i nedostatak vozila utjecali na očekivana kretanja broja novoregistriranih automobila na europskom tržištu, istodobno su na ruskom tržištu kretanja bila povoljnija. AD Plastik Grupa je tako u Rusiji ostvarila rast prihoda od 13 posto u 2021. godini.

Grupa je u današnjem priopćenju o poslovnih rezultatima izvijestila o neto dobiti u 2021. godini od 22,2 milijuna kuna, 52,7 posto manjoj u odnosu na godinu ranije.

Poslovni prihodi pali su u odnosu na 2020. godinu za 6,8 posto, na 1,14 milijardi kuna, dok EBITDA iznosi 123,64 milijuna kuna i niža je za 25,5 posto nego 2020. godine.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter