Čvrst u svom stavu

Jordanski kralj Trumpu ponovio protivljenje raseljavanju Palestinaca

| Autor: Hina
(Reuters)

(Reuters)


Jordanski kralj Abdulah II. rekao je u utorak da je ponovio stajalište svoje zemlje protiv raseljavanja Palestinaca u Gazi i na Zapadnoj obali tijekom sastanka s američkim predsjednikom Donaldom Trumpom u Washingtonu, navodi se u objavi na platformi X.

"Postizanje pravednog mira na temelju rješenja dviju država način je da se osigura regionalna stabilnost. To zahtijeva vodstvo Sjedinjenih Država. Predsjednik Trump je čovjek mira. Bio je ključan u osiguravanju primirja u Gazi. Očekujemo od SAD-a i svih dionika da osiguraju da se ono održi", rekao je jordanski kralj.

Američki predsjednik Donald Trump u utorak je tijekom susreta s Abdulahom II. ponovio svoj plan da SAD preuzme Pojas Gaze, žestoko kritiziran od arapskih saveznika Washingtona, pa i Jordana. 

Nedugo nakon što su kralj i njegov sin stigli u Bijelu kuću Trump je novinarima u Ovalnom uredu rekao da ne odustaje od svog plana američkog preuzimanja Gaze, preseljenja stanovništva i transformacije uništenog teritorija. 

„Mi ćemo ga preuzeti. Držat ćemo ga, čuvati. S vremenom ćemo ga pokrenuti, stvoriti mnogo radnih mjesta za ljude s Bliskog istoka”, nastavio je američki predsjednik, pa naglasio da će njegov plan „donijeti mir” regiji. 

Zaprijetio je da će razmotriti ukidanje pomoći Jordanu ako odbije primiti palestinske izbjeglice. 

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter