liga nacija

HRVATSKA - ŠVEDSKA 2:1 Šveđani zabili autogol, no Hrvatska propustila šansu. Na korak smo do ispadanja

| Autor: Glas Istre
ilustracija

ilustracija

Hrvatska je izgubila od Švedske 2:1.

U 82. minuti švedski strijelac Danielsson dao je autogol. Perišić je pucao glavom, a lopta se od Danielssonovog ramena odbija u suprotnu stranu i tako na krivoj nozi hvata švedskog golmana Olsena. Lopta mu završava u mreži i Hrvatska se spašava debakla te dobiva priliku da još jednim golom izbori opstanak u eliti Lige nacija. No, Vatreni nisu uspjeli iskoristit tu šansu.

"Kontrolirani rizik" kakvog je u prvom poluvremenu predstavio Dalić doživio je debakl, piše Index.hr. Švedska je iskoristila što joj je Hrvatska prepustila igru te je od početka brža, bolja i motiviranija od suparnika.

Osim dva gola prilikom kojih je Hrvatska reagirala amaterski u obrani, propustila je još par prilika. Točnije, obranio ih je Livaković. Hrvatska je imala jednu polupriliku Brekala i jedan odličan šut Perišića i to je sve.