Euroliga: Žižić solidan, poraz Maccabija kod Crvene zvezde

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)

Četvrtu utakmicu za redom košarkaši Crvene zvezde su odigrali na svom parketu te su upisali i četvrtu pobjedu. U 29. kolu Eurolige beogradska momčad je svladala Maccabi iz Tel Aviva 84-77.

Od starta je utakmica otišla na domaću stranu pa je tako prvu četvrtinu Crvena zvezda dobila 24-10. Iako se Maccabi u nastavku potpuno približio, izjednačio i zaprijetio, domaći sastav je na kraju ipak slavio.

Nikola Kalinić je bio najbolji domaći igrač s 15 poena te po pet skokova i asistencija. Hrvatski košarkaš Ante Žižić je u dresu Maccabija odigrao solidnu utakmicu. Za 29 minuta je ubacio 10 koševa (šut 5-10) te je tome dodao šest skokova. Najbolji je kod Maccabija bio James Nunnally s 24 poena.

U derbiju večeri Real je na domaćem parketu, nakon produžetka, svladao Armani Milano 92-88. S 20 poena prvi strijelac Reala je bio Sergio Llull, dok je Gabriel Deck dodao 15 uz šest skokova. Na drugoj strani je Devon Hall ubacio 21 poen, dok je Nicolo Melli dodao 18 uz osam skokova.

Baskonia je u gostima pobijedila Asvel 72-69 uz 17 poena i pet skokova Alexa Petersa, dok je ALBA u Berlinu iznenadila i uvjerljivo nadigrala Olympiakos 90-75. Prvo ime susreta bio je sjajni Maodo Lo s 27 koševa, pet skokova i sedam asistencija.