ATP Finale: Medvjedev pobjedom krenuo u obranu naslova

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)

Drugi tenisač svijeta Rus Danil Medvjedev pobijedio je Poljaka Huberta Hurkacza sa 6-7 (5), 6-3, 6-4 u prvom pojedinačnom dvoboju na prvom izdanju ATP Finala kojem je domaćin Torino.

Rus je nadoknadio set zaostatka, ali zapravo je bio nadmoćan tijekom cijelog meča. Hurkacz u dva sata igre nije došao u priliku za 'break'. Prvi je set dobio u 'tie-breaku', ali u preostala dva je Medvjedev uspio po jednom slomiti servis Poljaka. U drugom setu je odlučio 'break' u drugom gemu, a u trećem setu je Medvjedev do prednosti došao već u prvom gemu.

U drugom dvoboju "Crvene" skupine od 21 sat će igrati Talijan Matteo Berrettini i Nijemac Alexander Zverev.

U konkurenciji parova Nikola Mektić i Mate Pavić su natjecanje u "Zelenoj" skupini započeli pobjedom 6-4, 6-4 nad Nijemcem Kevinom Krawietzom i Rumunjom Horijom Tecauom. To je najboljem svjetskom paru već 60. pobjeda u ovoj sezoni.

Od 18.30 sati će Ivan Dodig i Slovak Filip Polašek igrati protiv Španjolca Marcela Granolersa i Argentinca Horacija Zeballosa.