Ria Vojković (Arhiva Glasa Istre)
Dva derbija i dvije velike pobjede Puljanki. Boćarice Pule u razmaku od samo četiri dana slavile su gostujuće pobjede protiv direktnih i jedinih konkurentica za naslov prvakinja Hrvatske ženske lige Čavli ŠB i Komiže te tako preuzele čelno mjesto na ljestvici s bodom više od Komiže koja ima dva susreta više te dva boda više od Čavli ŠB.
Puležanke su prvo u srijedu na gostovanju u Čavlima, u zaostalom susretu 6. kola, pobjedile aktuanog prvaka Hrvatske 15:9, dok su u nedjelju u okviru 9. kola slavile pobjedu 14:10 nad Komižom, kojoj su tako uzvratile za jesenski poraz na Verudi.
Protiv Čavli ŠB, u ogledu u kojem su vodile od samog početka, je pulsku ekipu očekivano predvodila reprezentativka Rija Vojković koja je sudjelovala u osvajanju maksimalnih osam poena, dok su Ema Maršanić i Ermina Zemunović dodale po četiri poena. No, valja izdvojiti i remi 6:6 Valentine Jugo i Polone Premru u parovima u nadmetanju sa svjetskim prvakinjama Carrolinom Ban i Nikol Belasić, kao i pobjedu Premru i Zemunović s glatkih 12:0 nad jakim čavjanskim parom Nikol Belasić i Ira Nimčević.
U Komiži su, također, Puljanke vodile od samog početka susreta i ponovno je briljantan nastup protiv matičnog kluba ostvarila Vojković sa svih osam poena. Po četiri poena dodale su Premru, Zemunović i Jugo koja je u disciplini pojedinačno klasično s 13:4 pobjedila najbolju hrvatsku boćaricu svih vremena i do prošle sezone članicu Pule Nives Jelovica.
Poredak: Pula 21, Komiža 20, Čavle ŠB 19, Kastav 13, Marinići, Labin i Drenova 3.