susret 11. kola

Pobjedom nad Lokomotivom Hajduk povećao prednost na ljestvici

| Autor: Hina
(Snimila Ivana Ivanović/Pixsell)

Nogometaši Hajduka povećali su svoju prednost na vrhu HNL-a pred svojim najbližim pratiteljima na sedam bodova nakon 2-1 (1-1) domaće pobjede protiv Lokomotive u susretu 11. kola.

Hajduk je poveo golom Marka Livaje (7), na 1-1 poravnao je Duje Čop (27) da bi tri boda domaćima osigurao Niko Sigur (76).

Odličan start u utakmicu Hajduk je okrunio i golom već u 7. minuti. Nakon što je vratar Lokomotive Šubarić obranio udarac Livaje lopta je završila u korneru kojega je izveo Rakitić, a najviši u skoku na pet metara od gola gostiju bio je Livaja. Ovoga puta Šubarić nije mogao zaustaviti udarac prvog strijelca lige te je Hajduk poveo.

Nakon primljenog gola Lokomotiva je preuzela posjed lopte, ali nije stvarala opasnije situacije pred suparničkim vratima. Stoga je izjednačujući pogodak stigao nakon ogromne pogreške vratara Hajduka. Naime, Kalinić je predugo oklijevao s ispucavanjem lopte na svom petercu pa mu je u blok utrčao Čop te se lopta od noge gostujućeg napadača odbila u mrežu.

Nova promjena rezultata donijela je i novu promjenu odnosa snaga na terenu. Opet je Hajduk postao aktivniji, no Šubarić je u čak tri navrata bravuroznim intervencijama zadržavao pozitivan ishod za svoju momčad. Ipak, u prvoj velikoj prilici domaćih nakon gola za 1-1 Lokomotivu nije spasio njezin vratar već minimalna nepreciznost Biuka koji je u 40. minuti sjajno prošao kroz sredinu obrane nakon proigravanja Rakitića, a kada je stigao pred Šubarića poslao je loptu tik pored lijeve vratnice. Samo dvije minute potom Hajduk je zaprijetio iz protunapada, lopta je stigla do Livaje čiji je pokušaj Šubarić uspio zaustaviti.

Vratar Lokomotive je bio u glavnoj ulozi i u 54. te 64. minuti. Prvo je opet zaustavio Livaju koji je snažno pucao sa 10 metara, a u drugoj je situaciji nadmudrio Sigura koji je izbio sam pred njega.

Ipak, u 76. minuti i Šubarić je bio matiran. Melnjak, koji je netom prije ušao u igru, probio je lijevi bok i ubacio loptu za Sigura koji je ostao nečuvan na osam metara od suparničkog gola. Mladi se Kanađanin imao vremena i namjestiti na udarac prije no što je naciljao suprotni kut.

Do kraja dvoboja Lokomotiva je uspjela prebaciti igru na polovicu terena koja pripada Hajduku, no osim nekoliko opasnih ubačaja nije uspjela konkretnije zaprijetiti.

Vodeći Hajduk sada ima 27 bodova, sedam više od druge Rijeke i trećeg Dinama. Lokomotiva je, pak, ostala osma s devet bodova.

REZULTATI 11. KOLA,
Petak:
Slaven B. - Šibenik   2-2 (Nestorovski 30, T. Božić 57 / I. Božić 20, Prekodravac 88)