Umaške rukometašice igrale "udarnički" i izborile bod

| Autor: Mijat Gavran
(Snimio Mijat Gavran)

Pamtit će se ova predstava umaških »lavica« kakvoj dugo nisu svjedočili ljubitelji rukometa. Bilo bi nepravedno da toliko srčanosti i borbenosti mladih umaških rukometašica prođe bez nagrade, pa makar to bio i remi, odnosno osvajanje jednog boda. Iako je susret mogao završiti povoljnije za jednu i dugu ekipu, ispalo je na kraju najpravednije, svakoj po bod vrjedniji nego to naoko izgleda na papiru.

Početak susreta pripada gošćama koje vode s 5:2 nakon 13. minuta igre, a u dvije iduće minute »žuto-plave« su na gol zaostatka. Poslije toga je uslijedio preokret Umažanki u slijedećih devet minuta. Tijekom tog vremena su Nataša Miočinović i suigračice, uz odlične obrane umaške vratarke Lucije Blašković, ostvarile niz od 8:2, za vodstvo 10:7 u 22. minuti susreta. Nedugo zatim su gošće izjednačile i prva dionica je završila u tom znaku.

Neizvjesnost je potrajala i tijekom druge dionice u kojoj su Velikogoričanke najčešće imale minimalnu prednost. Da ista nije bila na strani »žuto-plavih« gošće imaju zahvaliti svojoj golmanici Bruni Budan koja ih je na koncu spasila poraza.

Susret 3. kola Umag - Udarnik 20:20 (12:12). Sportska dvorana »Juraj Radovčić«. Gledatelja 150. Suci: Alan Muranović i Damian Štifanić (oba Poreč).

UMAG: Blašković, Štingl, Mijanović, Andročec 1, Romić Hercig, Kernjus 1, Brkljača 2, Matea Špoljar, Calcina, Mandić 3, Miočinović 8 (3), Selar 2, Luša, N. Kodan 2, Sinčić 1.

UDARNIK: Budan, Kos, Jurić 4 (2), Gudelj, Vincek 4, Štefan, Haramina 1, Butković 1, Žerdin 3, Gujić 3, Lilić 1, Cerovski, Gojak 3, Majetić.

Sedmerci: Umag 4 (3), Udarnik 4 (2). Isključenja: Umag 12 minuta, Udarnik 8 minuta. Crveni karton: Butković (8-oštar prekršaj).

Protiv Opatijki su se ponovno porečke rukometašice predstavile vrlo dobrom igrom tako da rezultat nije prava slika zbivanja na parketu. Iako oslabljene Porečanke su pružile iskusnim suparnicama iz Opatije neočekivano snažan otpor i bile nadomak veloikog iznenađenja. Povele su porečke igračice s 3:0 (3’), zatim i 5:3 nakon deset minuta igre. Međutim s dvije mini-serije (4:1) domaće su rukometašice stigle do preokreta i zadržale sačuvale prednost od dva gola prije odmora.

Šteta je da porečka ekipa nije okrunila vrlo dobru igru boljim ishodom. Trener Rajković se ne sjeća kada je njegova ekipa na tehničkom planu odigrala tako uspješno, ali i učinkovito. No, sreća im je »okrenula leđa« jer toliko se obranjenih lopti Emanuele Radoslav vratilo suparnicama u ruke. Dogodilo se to i kod tri zaustavljena sedmerca, tako da su Opatijkama pripali bodovi dobrim dijelom i zbog životne partije Vanne Zdrinščak s 14 postignutih golova. Imale su i porečke igračice svoje junakinje, ubojitu kapetanicu Lanu Pašalić te Eriku Trennto, uz raspoloženu golmanicu Radoslav i sve ostale suigračice. No, pokazalo se da niti 31 postignuti pogodak nije bio dovoljan da se izbjegne poraz. Ipak, prikazano u Opatiji ulijeva nadu u povratak pobjedama.

Susret 3. kola Liburnija-Opatija - Poreč 33:31 (17:15). Sportska dvorana »Marino Cvetković«. Gledatelja 150. Sutkinje: Ivana Kirasić i Vlatka Stipetć (obje Ogulin).

LIBURNIJA OPATIJA: Jardas, Afrić, Zdrinščak 14 (2), Nižić, Mihočka, Fučak 3, Hunčak 3, Bradanović 3, Vukajlović, Vivoda 1, Lenac 1, Stakorić 5 (2), Mihalić 3, Perišić, Čajić, Grabar.

POREČ: Radoslav, Cvek 1, L. Picco 2, Nikolić 2, Pašalić 8, Madžarević 4, Vežnaver, C. Picco 5. Trento 7 (3), V. Kodan, Ivančić 2, Ahmetspahić.

Sedmerci: Liburnija-Opatija 7 (4), Poreč 5 (3). Isključenja: Liburnija Opatija 4 minute, Poreč 12 minuta.