Black Belt Open

Istarskim judašima 11 medalja u Zagrebu

| Autor: Ivica Cerovac
Ilustracija (Unsplash)

Uz nastup 68 klubova s 838 natjecatelja, u Zagrebu je održan međunarodni judo turnir Black Belt Open 2024. Dobne kategorije bile su u rasponu od U-10 do U-21, a boje Istarske županije branili su članovi Istarskog borca iz Pule, Istre iz Poreča, Uchimate iz Rovinja te Ippona i Meta iz Labina, koji su zajedničkim snagama osvojili 11 medalja.

Najuspješniju "berbu" imali su Porečani, kojima su zlatna odličja priskrbili David Milanović (U-16, do 46 kg) i Filip Matanović (U-10, do 42 kg), srebrnim se okitila Sara Džombić (U-18, +70 kg), dok je do brončanog stigao Mateo Jures (U-16, do 66 kg). Da bez zlata ne ostane Istarski borac pobrinula se Foška Ilovar (U-12, +52 kg), dok je do srebra za Ippon stigla Leona Klobas (U-12, do 52 kg). Od tri bronce Uchimate, za dvije je zaslužna Mita Manzin (U-21 i U-18, do 63 kg), dok je treću osvojila Dora Potočki (U-16, do 57 kg). Dvije brončane medalje osvojio je i Meto, a one su završile oko vrata Kristiana Mariana (U-16, +81 kg) i Nole Fornažar (U-14, do 40 kg).