nogomet

Druga pobjeda Osječana u nizu, slavili 1-0 kod Lokomotive

| Autor: Hina
(Snimio Sanjin Strukić / Pixsell)

U prvom nedjeljnom susretu sedmog kola HNL-a nogometaši Osijeka su upisali drugu ligašku pobjedu u nizu, slavili su s 1-0 (1-0) u Kranjčevićevoj ulici protiv Lokomotive.

Utakmicu je odlučio pogodak Roka Jurišića u 32. minuti, a VAR je zbog zaleđa poništio dva gola Lokomotive tijekom utakmice. Osijek je s posljednjeg skočio na šesto mjesto ljestvice, dok je Lokomotiva trenutačno osma.

Brzo su Osječani stvorili priliku pred domaćim vratima, već u trećoj minuti. Jakupović je izbio sam pred Šubarića, golmana Lokomotive, ali je pucao pored vrata. U uvodnom dijelu susreta rastrčanije i bolje su djelovali gosti iz Osijeka, no prvu sljedeću priliku za pogodak imala je Lokomotiva.

U 22. minuti nakon kornera odlično je skočio Karačić i pucao glavom, ali je još bolje intervenirao vratar Osijeka Malenica. Osijek je poveo u 32. minuti, a strijelac je bio Jurišić. Zajedničku su akciju izveli Soldo i Jurišić, a potonji je u padu zahvatio loptu i zatresao domaću mrežu.

Lokomotiva se vrlo brzo rezultatski vratila. U 37. minuti je Vranjković pogodio za 1-1, ali je gol poništen nakon VAR provjere koja je detektirala zaleđe Čopa.

U nadoknadi prvog dijela greda je spasila Lokomotivu, Jakupović je pucao i vrlo malo je nedostajalo da Osječani u tom trenutku pobjegnu na dva gola prednosti.

Dugo vremena se u drugom poluvremenu nije događalo ništa zanimljivo, a onda je Lokomotiva u 65. minuti postigla pogodak. Strijelac je bio Mudražija koji je iz blizine pogodio mrežu, ali i taj je gol poništen zbog novog zaleđa.

Pobjednik je mogao biti odlučen u 81. minuti kada je novu šansu za goste imao Jakupović, ali je i tada bio neprecizan u završnici. Zadnju šansu za izjednačenje Lokomotiva je imala u 93. minuti, ali Vuković nije dobro reagirao te je Osijek zadržao minimalnih 1-0.

U 20 sati se igra posljednja utakmica kola, a na Rujevici se od 20 sati sastaju Rijeka i Šibenik.

HNL, 7. kolo:

Lokomotiva - Osijek 0-1 (Jurišić 32)

Rijeka - Šibenik (20 sati)

Subota:

Slaven Belupo - Dinamo 4-1 (Crepulja 45+1, Liber 67, Dolček 74, Nestorovski 77 / Petković 32)

Hajduk - Gorica 4-1 (Durdov 11, 55, Livaja 71-11m, Sigur 74 / Prpić 5-ag)